II runda Przeprawowych Mistrzostw H6 - szychta na hałdzie

Druga runda PM H6 odbędzie się na znanej z dawnych rempstów, pokopalnianej hałdzie w Wałbrzychu, w dawnym dolnośląskim zagłębiu węglowym. Co gwarantuje dużo szybkiej i bardzo widowiskowej jazdy, połączonej z pokonywaniem sypkich, technicznych zboczy potężnej góry oraz sporo elementów prawdziwej przeprawy u jej podnóża.

Przeprawowe Mistrzostwa H6 to połączenie 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem.

Analogicznie jak w roku poprzednim, zawody będą rozgrywane na kilkukilometrowej, zamkniętej i całkowicie wytaśmowanej pętli. Dodatkowo, na trasie wytyczone zostaną odcinki specjalne o przeprawowym charakterze, nadzorowane przez sędziów. Nie obejdzie się bez wyciągarek, które będą jednak potrzebne tylko od czasu do czasu.

Poziom trudności nie będzie tak wysoki jak na Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem. Nie zabraknie jednak delikatnych trawersów bez asekuracji, mnóstwa dołków, zjazdów i podjazdów oraz bagienek i wody – jednak w umiarkowanym zakresie i tylko na odcinkach specjalnych. Pętla rajdu wytyczona zostanie po „twardym” jednak sypkim terenie, tak aby była całkowicie przejezdna dla każdej z klas. 

Zawodnicy, jak w roku poprzednim otrzymywać będą punkty za przejazd pętli oraz dodatkowe za pokonanie każdego z odcinków specjalnych. Będą również punkty ujemne za opuszczenie każdego o os-ów. Zwycięzcą zostaje załoga, która zbierze najwięcej punktów w czasie 6 godzinnego wyścigu.

W trakcie rajdu zawodnicy będą mogli serwisować swoje pojazdy w specjalnej strefie, wyznaczonej przy starcie to całej pętli zawodów. Impreza podzielona zostanie na dwa,  trzy-godzinne etapy, z trwającą godzinę przerwą pomiędzy nimi.  Rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach – No Limit, Advance i Challenge.

Organizatorem cyklu jest firma Euroforum, która odpowiada także za rajdy Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem, Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off Road, Wschodnie Mistrzostwa Off Road i jest współorganizatorem Wyczynowych Mistrzostw Off Road. Głównym partnerem i fundatorem nagród została firma AUTOMORE Sp z.o.o. generalny dystrybutor olejów i produktów PENRITE w POLSCE www.penrite.pl .

Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń (formularz na www.pth6.pl) na II Rundę Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz wspólnej zabawy już w lipcu, w woj. dolnośląskim.
MM

Aktualna lista startowa - II runda PMH6 - Wałbrzych:
1.Garard Stachal/Michał Stachal - NOL
2. Michał Kantor/Jakub Kantor - NOL
3. Ignacy Lenkiewicz/Przemysław Biegański - NOL
4. Mariusz Niemiec/Tomasz Janik - NOL
5. Tomasz Dałkiewicz/Krzysztof Pułecki – NOL

1. Michał Wojciechowski/Krzysztof Pawlak - ADV
2. Tomasz Stokłosa/Karol Trzebny - ADV
3. Łukasz Gembala/Tomasz Szarzec - ADV
4. Roman Junka/Rafał Solich - ADV
5. Michał Szczurtek/Sebastian Klonowski - ADV
6. Marzena "Maszka"Kaczmarek/Bartosz Kulpiński - ADV
7. Ewa Soroczyńska/Rafał Różalski - ADV
8. Zbyszek Dominiak/Jerzy Tomaszewski - ADV
9. Krystian Jabłoński/Serafin Marcin – ADV

1. Dariusz Teneta/Dorian Teneta - CHL
2. Pająk Remigiusz/Łukasz Pogodowski – CHL
3. Wojciech Koźliński/Bartłomiej Mokrzysiak - CHL
4. Łukasz Andzlik/Michał Chrzan - CHL
5. Marcin Rumiński/Przemysław Przemilewski - CHL
6. Rafał Pawlak/Marek Graczyk - CHL
7. Marek Soboń/Jacek Kłosiński - CHL
8. Rafał Noszka – CHL
9. Arkadiusz Żak - CHL
10. Sylwester Przęczka
11. Robert Zieliński

Halda 02