Kujawsko – Pomorskie Mistrzostwa Off Road 2015 - nowe wyzwanie

W okolicach Torunia zawodów z serii Mistrzostw Off-Road jeszcze nie było, więc przyszedł czas na nowe wyzwanie. Dzięki przychylności miłośników off-roadu z okolic Wąbrzeźna możemy zaprosić Was na Kujawsko – Pomorskie Mistrzostwa Off-Road, które odbędą się w dniach 27-28 marca 2015 r.

Impreza będzie miała charakter mocno integracyjny bez przesadnego ekstremu w terenie, jednak z elementem sportowej rywalizacji. Zawodnicy będą musieli wykazać się zarówno umiejętnościami technicznymi (kolekcjonując pieczątki rozmieszczone w sekcjach), jak i smykałką do szybkiej jazy na czas (na wytaśmowanych Odcinkach Specjalnych).

Odcinki specjalne pilnowane będą przez sędziów, a ich wyniki będą rozstrzygające w przypadku sytuacji, gdy kilku zawodników zbierze taką samą ilość pieczątek. Zawodnicy będą poruszać się po trasie według podanych notatek nawigacyjnych. Roadbook będzie rozpisany szczegółowo z punktami charakterystycznymi, aby nawigacja przebiegała w większości w sposób intuicyjny i możliwy do odczytania również z licznika pojazdu.

Rywalizacja będzie toczyć się w czterech klasach. Jedna będzie przeznaczona dla zawodników startujących na quadach. W pozostałych wezmą udział załogi w samochodach. W klasie Advance Elektryk wystartują najbardziej zaawansowane rajdówki wyposażone w wyciągarki elektryczne. Trasy nie będą ekstremalnie wymagające. Organizatorzy postarają się, aby była możliwość powalczenia „na kole” z wyciągarką jako „przerywnikiem”.

Żadnych wyciągarek – poza wyciągarkami ręcznymi - nie mogą stosować zawodnicy w klasie Wyczyn, którzy zmierzą się łatwiejszą trasą. Klasa najbardziej seryjnych samochodów: Turystyk, będzie nieco inna, bardziej „turystyczna”, ale dla chętnych do zdobycia będą również łatwiejsze pieczątki z wyższej klasy Wyczyn.

Zapowiadane trasy mają oddawać charakter regionu Kujaw. Pomimo że nie będzie głębokiego błota czy wody „po dach”, okazji do pobrudzenia auta a potem umycia go na pewno nie zabraknie. Będą również zjazdy, podjazdy i trochę delikatnych trawersów.

Zgłoszenia można wysyłać poprzez formularz na stronie www.kujawski-offroad.pl

MM, fot. Seweryn Panek, Bartosz Ciemiecki

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.