Poland Trophy 2018, czyli sezon obfitości

Aż 18 imprez spod znaku Poland Trophy trafiło do off-roadowego kalendarza na sezon 2018. Obok trzech dobrze znanych cyklów (Poland Trophy Ledtrends Extreme, Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz Mistrzostw Off Road) organizatorzy zapraszają na takie wydarzenia jak Off-Road Ledtrends Ice CHL, Off-Road Summer CHL, Poland Trophy Super CHL (to impreza dla chcących przeżyć coś niepowtarzalnego i sprawdzić swoje umiejętności w starym OS-ym stylu) oraz Integrację PT.

67005edb91ffce32b9f5394c80faa8db XL- Sezon 2017 dobiegł końca – mówi Maciej Rachtan, organizator imprez PT. – Cóż można powiedzieć… Zleciał bardzo szybko i pozostawił w głowach masę wspomnień, a także dużo przemyśleń i obserwacji. Analizując to wszystko, co działo się na rajdach zaliczanych do cyklu czy to PT, czy H6, czy Mistrzostw Off-Road, staramy się zawsze wyciągać wnioski i wdrażać nowe rozwiązana, które mogą poprawić jakość uczestniczenia w naszych imprezach. Cieszymy się, że już trzeci rok z rzędu mogliśmy przygotować kalendarz obfitujący w 18 rajdów.

Podobnie jak w latach poprzednich, w tym sezonie również pojawi się kilka zmian regulaminowych. Najważniejszymi będą dwie. Pierwsza – w cyklu Poland Trophy wyodrębniona zostanie klasa UTV, dla której będzie prowadzona osobna klasyfikacja. Odcinki specjalne, na której będą w niej rywalizowali zawodnicy, będę odpowiadały trudnościom klasy ADV. Druga zmiana – zmniejszone zostanie naliczanie Taryfy za nieprzejechanie OS-u lub niewjechanie na OS dla klas ADV i NOL. Reguła „najsłabszy czas plus 150%” zostanie zastąpiona zapisem „najsłabszy czas plus 50%”. Wprowadzona modyfikacja ma być dla zawodników bardziej motywująca i zachęcająca do dalszej walki na trasie. Te dwie fundamentalne zmiany i jeszcze kilka drobnych, które znajdą się w regulaminach, mają za zadanie poprawić ducha sportowej walki.

- Sezon 2018 to również ważna zmiana w obszarze sponsorskim – mówi Maciej Rachtan. - Również jeżeli chodzi o Przeprawowe Mistrzostwa H6 Firma Ledtrends, zdecydowała się zacieśnić z nami współpracę, i została partnerem tytularnym Poland Trophy, tak więc zmorwmor 18od dziś oficjalna nazwa imprezy brzmi Poland Trophy Ledtrends Extreme. Cieszy nas niezmiernie, że takie marki pomagają realizować nasze wyzwania i pasję. Kolejny rok z rzędu w organizacji Przeprawowych Mistrzostw H6 wspierać nas będzie marka Penrite, która również współuczestniczy w nowym projekcie HARD ENDURO.

Cykl Mistrzostwa Off-Rod, który zagościł już na stałe w kalendarzach imprez, również w roku 2018 będzie miał 7 odsłon w różnych częściach Polski. Kilka sprawdzonych już lokalizacji pozostanie bez zmian, natomiast pojawią się również nowe. Część zawodów zachowa swoją dotychczasową formułę, natomiast niektóre imprezy będą miały charakter oesowy (w klasach Extreme Elektryk oraz Extreme Mechanik). Spełniając postulaty zawodników, jedna z edycji będzie trwała aż 16 godzin.

Szczegółowe informacje na temat imprez spod szyldu Poland Trophy będą publikowane na stronie www.pt-serwis.pl oraz profilu FB https://www.facebook.com/euroforumpolska.

- Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszych projektach i dziękujemy za te wszystkie wspaniałe 11 lat razem w terenie – mówi Maciej Rachtan.
MM