Poland Trophy Dragon Winch Extreme 2012 – oficjalne terminy przyszłorocznej edycji

Już 22 marca 2012 roku rozpoczną się zmagania w ramach cyklu Poland Trophy – informuje dyrektor rajdu Maciej Rachtan. Tytularnym sponsorem zawodów po raz kolejny została firma Dragon Winch.

Kalendarz Poland Trophy Dragon Winch Extreme przedstawia się następująco:
» I EDYCJA: 22-24 marca 2012 - Łazy (Jura Krakowsko-Częstochowska)
» II EDYCJA: 21- 23 czerwca 2012 - Bałtów (woj. świętokrzyskie)
» III EDYCJA: 27-29 września 2012 - Walim (Dolny Śląsk)

Nowością w przyszłym roku będzie przedłużenie rajdu o jeden dzień, co umożliwi rozegranie dodatkowego prologu. Zawodnicy będą jeździć na specjalnie przygotowanej pętli urozmaiconej elementami przeprawowymi i walczyć o miejsce startu na odcinku nocnym. O kolejności startu w prologu będzie decydowała kolejność wpłat – czyli kto pierwszy ten lepszy. W dalszym ciągu liczba miejsc na PTDWE jest ograniczona i w momencie zapełnienia się list zostają one zamknięte. Kolejna zmiana, która powinna przypaść do gustu zawodnikom, to nowe zasady obliczania klasyfikacji generalnej – od przyszłego roku zaliczani do niej będą wszyscy zawodnicy, bez względu na liczbę edycji, w których brali udział.

Ustalone zostały również ceny na sezon 2012:
» 750 zł brutto za samochód klasa NO i ADV (załoga dwuosobowa);
» 500 zł brutto za quad w klasie QEX;
Na stronie polandtrophy.pl można już zapisywać się na zawody.

- Sezon 2011 PTDWE był bardzo udany! Na początku pragniemy podziękować wszystkim za ten rok i życzylibyśmy sobie, żeby sezon 2012 był niegorszy niż ten, który właśnie zakończyliśmy! – mówi Maciej Rachtan. - W kończącym się sezonie otrzymaliśmy potężne wsparcie ze strony Dragon Winch, za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że po raz kolejny razem z „Dragonem” będziemy mieli okazję przygotować dobrą imprezę off-roadową w następnym sezonie.
KL