Półtora miesiąca do startu Poland Trophy 2013

Choć za oknem zima i roztopy przygotowania do nowego sezonu Poland Trophy Dragon Winch Extreme idą pełną parą. Pierwsza edycja tegorocznego rajdu zostanie rozegrana na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Inauguracyjny rajd wystartuje 22 marca w Łazach.

Rajdy Poland Trophy Dragon Winch Extreme będą odbywać się według sprawdzonej, ubiegłorocznej formuły. Każda z imprez rozpocznie się w piątek szybkim, krótkim prologiem. Jego wyniki ustalą kolejność startu do kolejnych etapów. Po prologu zawodnicy wyruszą na trasę Etapu Noc, a drugiego dnia zmierzą się z odcinkami Etapu Dzień.

- W nowy sezon wkraczamy z kilkoma zmianami. Największą jest rezygnacja z klasy quadowej i utworzenie nowej klasy Challenge. Liczymy na to, że w ten sposób przyciągniemy też zawodników stawiających pierwsze kroki w off-roadzie. Sezon zaczynamy w Łazach i choć do startu zostały jeszcze dwa miesiące, listy zgłoszeń zapełniają się z dnia na dzień. Zapraszamy więc serdecznie na nasz rajd i nie zwlekajcie ze zgłoszeniami! – powiedział Maciej Rachtan, dyrektor rajdu Poland Trophy Dragon Winch Extreme.

Zawodnicy będą rywalizować w trzech klasach. Oprócz znanych z ubiegłego roku kategorii No Limit i Advance, w tym roku zadebiutuje nowa klasa Challenge. Samochody startujące w tej klasie mogą być modyfikowane, ale w ograniczonym zakresie. Dozwolone są lifty, progi i dodatkowe osłony, można stosować dodatkowe oświetlenie i snorkle, ale nadwozie samochodu musi pozostać seryjne. Średnica całego koła jest ograniczona do 35 cali, a na wyposażeniu można mieć tylko jedną wyciągarkę elektryczną.

Sezon rozpocznie się 22 marca w Łazach. Trasy pierwszej edycji PTDWE zlokalizowane będą na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Prolog i ceremonia startu odbędą się w centrum Łaz, później zawodnicy wyruszą na odcinki specjalne zlokalizowane w pobliskich kamieniołomach. Każda z klas będzie rywalizować na innych trasach, odpowiednio dobranych pod kątem trudności. Bazą pierwszego rajdu będzie ośrodek „Orle Gniazdo” w Hucisku.
MM

PTDWE2013Jura_Harmonogram

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.