Powrót w gościnne progi, czyli II edycja Wschodnich Mistrzostw OFF Road w Sokółce

Ściana Wschodnia to region niezwykły: przyjaźni i gościnni ludzie oraz niesamowite krajobrazy. Nic więc dziwnego, że po zeszłorocznym edycji WMOR w Sokółce, wszyscy chcą tam znowu powrócić. II edycja Wschodnich Mistrzostw OFF Road odbędzie się w dniach 8-9 maja 2015 r.

Tak jak ostatnio, majowy rajd będzie imprezą łączącą zdobywanie pieczątek rozmieszczonych w sekcjach z jazdą na czas na wytaśmowanych Odcinkach Specjalnych. Odcinki specjalne pilnowane będą przez sędziów, a ich wyniki będą rozstrzygające w przypadku sytuacji, gdy kilku zawodników zbierze taką samą liczbę pieczątek. Zawodnicy będą poruszać się po trasie według podanych notatek nawigacyjnych. Roadbook będzie rozpisany szczegółowo z punktami charakterystycznymi, aby nawigacja przebiegała w większości w sposób intuicyjny i możliwy do odczytania również z licznika pojazdu. Trasy będą charakterystyczne dla regionu Podlasia, czyli spodziewać się możecie bagien, rozlewisk i starych żwirowni. Trudności zostaną dobrane odpowiednio do poziomu każdej z klas.

Rywalizacja będzie toczyć się w pięciu klasach. Jedna będzie przeznaczona dla zawodników startujących na Quadach. W pozostałych wezmą udział załogi w samochodach. W klasie Extreme Mechanik wystartują najbardziej zaawansowane rajdówki, wyposażone w wyciągarki mechaniczne. Klasa Extreme Elektryk jest bardzo podobna, jedyną różnicą jest możliwość stosowania tylko wyciągarek elektrycznych. Żadnych wyciągarek – poza wyciągarkami ręcznymi - nie mogą stosować zawodnicy w klasie Wyczyn.

Zmianie uległa nazwa klasy, w której rywalizować będą auta seryjne – dotychczasowy Turystyk zamienia się w klasę Seryjny Wyczyn. Zasady pozostają jednak te same: zawodnicy mogą korzystać z wyciągarki elektrycznej, ale samochody w żaden sposób nie mogą zbyć zmodyfikowane. Seryjny Wyczyn będzie poruszać się nieco inną, bardziej „turystyczną” trasą, jednak do zdobycia będzie miał również „lżejsze” pieczątki z wyższej klasy Wyczyn.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń poprzez formularz na stronie http://www.wschodni-offroad.pl lub http://www.pt-serwis.pl. Wpisowe za rajd wynosi 450 zł. Dodatkowe informacje możecie zdobyć, telefonując pod numer 519 333 442.
MM

Wschodnie Mistrzostwa Off Road to inicjatywa firmy Euroforum, która jest organizatorem rajdów takich jak: Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme, Przeprawowe Mistrzostwa H6 oraz Zachodniopomorskie i Wyczynowe Mistrzostwa Off  Road.

Fundatorem nagród WsMOR będzie 4x4 Terenowiec. Krakowska firma specjalizuje się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów Off Road. Jest przedstawicielem marek Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline. Partnerem wspierającym Rajd jest firma : LU USŁUGI TRANSPORTOWE ŁUKASZ HOŚCIŁOWICZ

Patronem medialnym rajdu jest portal TERENOWO.PL.

banerek FB

harmonogram Sokolka