Prosto z trasy II rundy Poland Trophy 2012

W Mogilnie rozpoczęła się II runda cyklu Poland Trophy, w której rywalizują czołowe polskie załogi przeprawowe. Zagotowało się już na prologu, który stanowił jedynie rozgrzewkę przed  bagnistą, mokrą „nocką”.

Na rozpoczynającym zmagania prologu Black Tank Romana Popławskiego i Grzegorza Urbana nie wyhamował i zerwał taśmę, za co spotkała go kara (czasowa). Jeszcze większego pecha miała załoga nr 117, która urwała krzyżak tylnego wału.

Trasa etapu nocnego dla klasy No Limit prowadziłą niemal cały czas po lagrach. Na trzecim oesie na zawodników czekał wąski trawers, gdzie Tank był bliski rolowania, ale wyratował się z opresji, opierając się Mogilno1o „Szerszenia” Miastko Teamu. Walka była emocjonująca, trasa niełatwa, ale na szczęście pogoda sprzyjała nocnej przeprawie – letnia temperatura i gwiaździste niebo stanowią właściwy entourage dla zmagań zawodników.

W klasie No Limit najlepszy czas przejazdu uzyskała załoga Marcin Małolepszy - Łukasz Kożuchowski, do której niecałą minutę stracił duet triumfatorów I rundy Poland Trophy: Jakub Kuśmierczak - Krzysztof Kwiatkowski. Zapowiada się więc pasjonująca walka o zwycięstwo na etapie dziennym. Liczymy na kolejne relacje RAFCO:)

AK – na podstawie relacji naocznego świadka Rafała Neumanna

Mogilno2012 Mogilno2012_02 Mogilno2012_04