Sposób na wakacyjną nudę - Poland Trophy Extra

Organizatorzy rajdu Poland Trophy Dragon Winch Extreme postanowili zorganizować nową imprezę przeprawową. W dniach 16-17 sierpnia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbędzie się rajd Poland Trophy Extra.

Poland_Trophy_Extra_02Po czerwcowej rundzie Poland Trophy Dragon Winch Extreme, wielbiciele rajdów przeprawowych mieli w perspektywie długie wakacje. Kalendarz imprez świecił pustkami, a głód jazdy nie odpuszcza. Na szczęście dla maniaków off-roadu jest nadzieja. Namówieni przez zawodników, organizatorzy PTDWE spontanicznie podjęli się organizacji dodatkowego rajdu.

Poland Trophy Extra odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Impreza nie będzie zaliczana do klasyfikacji łącznej PTDWE, ale będzie odwoływać się do najlepszych tradycji Poland Trophy.

Na piątek zaplanowano Prolog i objazd trasy. Prawdziwa przeprawa rozpocznie się w sobotę – do pokonania będą cztery odcinki specjalne – dwa w kamieniołomie Wysoka, dwa w kamieniołomie Ogrodzieniec.

Zawodnicy będą rywalizować w dwóch klasach – Extreme Mechanic i Advance Electric. W tej pierwszej wystartują zawodnicy, którzy w swoich pojazdach mają wyciągarki mechaniczne. Zawodnicy, którzy w PTDWE startują w klasach Advance i Challenge, będą klasyfikowani jako Advance Electric.

Bazą rajdu będzie Centrum Rozrywki Jura w Ogrodzieńcu. Więcej szczegółów na stronie rajdu www.polandtrophy.pl