Wyczynowcy w Górach Sowich. Finał WMOR II 2016 i SMOR Quad 2016

Przeprawy po skalnych pólkach, błotne wąwozy i niemal pionowe trawersy to przeszkody, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom II tegorocznej edycji Wyczynowych Mistrzostw Off Road oraz SMOR Quad 2016.

Zmagania w terenie rozpoczęły się w piątkowy wieczór (4 listopada) startem z parkingu przy Torze Off Road w Dzikowcu. Jako pierwsze na trasę ruszyły quady, a następnie samochody z klas: Extrem Mechanik, Seryjny Wyczyn, Extrem Elektryk oraz Wyczyn. Zawodnicy mieli do zdobycia osiem punktów kontrolnych rozmieszczonych w trudno dostępnych miejscach oraz dwa wytaśmowane, które pokonywali na czas. Limit wynosił cztery godziny i jak się okazało, był bardzo wymagający.

Spektakularną „rolkę” i to na pierwszej próbie kontrolnej zaliczyła załoga Jacek Chomiak i Tomasz Grabowski. Przewróceniem auta na bok skończyła się próba zdobycia jednego z PKP-ów załogi Marcin Gołda i Sebastian Hamernik. Dwa odcinki dla klas extremalnych polegające na pokonaniu skalnych półek wymagały użycia obu wyciągarek, co stanowiło nie lada widowisko dla licznie zgromadzonych kibiców. Zdobycie wymaganych punktów wymagało czasem dosłownego wywindowania aut ponad ziemię. 

 

Start do sobotniego odcinka dziennego (5 listopada) wyznaczono z parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w centrum Nowej Rudy. Na zawodników czekała już dłuższa trasa o długości ponad czterdziestu kilometrów wyznaczona po malowniczej okolicy Gór Sowich, na której pokonanie organizatorzy dali im 8 godzin. Większość prób pieczątkowych zlokalizowana została w Walimiu. Były pionowe ściany, błotne i skaliste wąwozy, a na nich zboczach aż 20 PKP-ów. Następnie zawodnicy przenieśli się na Tor Off Road w Dzikowcu, gdzie czekało na nich ostatnie pięć PKP-ów oraz cztery, wytaśmowane odcinki specjalne.

W zawodach wzięło udział ponad czterdzieści załóg niemal z całej Polski. Wyniki dwóch tegorocznych edycji wyłoniły triumfatorów klasyfikacji generalnej, dla których przygotowano puchary oraz nagrody rzeczowe.
MM

Klasyfikacja generalna po dwóch rundach Wyczynowych Mistrzostw Off Road:

Extrem Elektryk
I miejsce - Michał Wojciechowski/Krzysztof Pawlak
II miejsce - Marcin Wiertelak/Michał Paczkowski
III miejsce - Błażej Kiarszys/Tomasz Konieczny
IV miejsce - Tomasz Stochaj/Krzysztof Zajeczewski/Przemek Prudnik

Wyczyn
I miejsce – Dominik Kurowiak/Krzysztof Gonisewski/Krzysztof Radom
II miejsce - Angelika Rant/Artur Rant
III miejsce - Robert Urban/Teresa Urban/Dariusz Długaszek

Seryjny Wyczyn
I miejsce - Arkadiusz Żak/Robert Zieliński/ Sylwester Przęczka
II miejsce – Marcin Gołda/Sebastian Hamernik
III miejsce - Paweł Olejniczak/Aneta Horodyńska

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.