Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road - pożegnanie jesieni w Bobolicach

październik 13, 2014
Po Wyczynowych Mistrzostwach Off-Road i Wschodnich Mistrzostwach Off-Road, przyszła kolej na trzecią imprezę z tej serii. Tym razem organizatorzy zapraszają na Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road do Bobolic. Rajd odbędzie się w dniach 14-15 listopada.

ZMOR_01_fot_SewerynPanek_dPierwsze były Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road, które odbyły się w czerwcu w Górach Sowich. Zawodnicy rywalizowali w pięciu klasach – jednej przeznaczonej dla quadów, jednej turystycznej dla aut seryjnych, klasie Wyczyn dla aut bez wyciągarek i dwóch klasach Extreme, dla pojazdów z wyciągarkami mechanicznymi i elektrycznymi.

Jadąc po wyznaczonej przez organizatora trasie, uczestnicy mieli za zadanie zdobyć jak najwięcej pieczątek, które umieszczone były w trudnych sekcjach, które miały przeprawowy charakter. Oczywiście inną trasę mieli zawodnicy z klas Extreme, inną z Turystyka.

Impreza cieszyła się dużym powodzeniem i dlatego w sierpniu w podlaskiej Sokółce odbyły się Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. Zasady były te same, tylko charakter trasy był inny – zamiast gór były przeprawy przez bagna i wodę. Na listopad zaplanowano drugą edycję Wyczynowych Mistrzostw Off-Road w Górach Sowich.

ZMOR_03_fot_SewerynPanek_dW połowie listopada odbędzie się kolejna impreza oparta na tej formule. Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road rozpoczną się 14 listopada, od czterogodzinnego etapu nocnego. Drugiego dnia zawodów zawodnicy będą mieli 8 godzin na zebranie maksymalnej ilości pieczątek. W przypadku gdy więcej załóg zdobędzie tyle samo pieczątek, o wyniku rozstrzygnie odcinek z pomiarem czasu.

Bazą rajdu będą Bobolice – miejsce znane sympatykom rajdów przeprawowych. To tu odbywają się takie kultowe imprezy jak Bobek Trophy czy I edycja tegorocznego Poland Trophy. Bagna, pływające trawniki, trawersy – zawodnicy mogą spodziewać się ciekawych wyzwań, choć ze względu na porę roku, zabraknie głębokich przepraw przez wodę.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.zachodni-offroad.pl
MM