III Noc Kormorana 2011 - zapamiętasz ją na długo

Wielkimi krokami zbliża się druga runda cyklu imprez pod nazwą Prestige VT Polska Liga Przeprawowa. Tym razem spotykamy się w samym sercu Mazur w miejscowości, której nazwę pisze się krótko, ale pamięta długo.

III Noc Kormorana odbędzie się w dniach 15-16 lipca w Ełku, a patronat nad imprezą objął sam p. Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz. Trasa imprezy będzie szalenie widowiskowa. Miasto zaoferowało bowiem tereny nieużytków położonych nieopodal centrum. Zmaganiom załóg będą się więc przyglądały setki mieszkańców i urlopowiczów. Po raz pierwszy impreza przeprawowa będzie miała taki entourage, a zawodnicy będą mogli pokonywać ciekawe próby dopingowani przez liczną publiczności.

Całość trasy wytyczyli znani w polskim świecie przeprawowym zawodnicy z Ełku, czyli Darek „Szczur” Buźniak i Tomasz „Cichy” Cichocki.
Nad całością organizacji imprezy czuwa Piotr Czarnecki, który nadzoruje trasę, bazę, catering i sędziów. Mamy nadzieję, że III Noc Kormorana będzie zupełnie nową odsłoną tej imprezy i dostarczy startującym w niej załóg wielu pozytywnych wrażeń.

Oprócz kilku spektakularnych prób miejskich roadbook imprezy liczy sobie ponad 60 km i wiedzie przez prywatne piaskarnie, lasy, podmokłe łąki i torfowiska. Podobno bez trapów i kotwicy trudno będzie pokonać całość pętli. Jeżeli tak twierdzi „Szczur”, to radzimy poważnie przygotować maszyny i swoją kondycję. Wszak Darek jest pilotem mocnej załogi, która ma swoim koncie triumf m.in. w legendarnej Zmocie Challenge oraz Mazowieckich Bezdrożach. Start imprezy planowany jest na godz. 15.00 z nowej bazy rajdu, którym jest Ośrodek Wczasowy Gryfia Mazur k/Ełku, a zakończenie dnia następnego o godz. 17.00. Załogi będą miały więc do dyspozycji 26 godzin walki non stop w skrajnie trudnym i przepięknym terenie. Ze względu na to, iż miasto Ełk wydało zezwolenia na udział tylko 50 załóg obowiązuje nas kolejność zapisów. Na dzień dzisiejszy pozostało 21 miejsc wolnych. W celu zapisów na imprezę prosimy o kontakt z organizatorem Piotrem Czarneckim via email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Druga tegoroczna odsłona cyklu Prestige VT Polska Liga Przeprawowa może więc przynieść znaczne zmiany w klasyfikacji generalnej, ale przede wszystkim będzie okazją do wspólnej zabawy na gościnnej ełckiej ziemi. Wszelkie info o cyklu imprez Polskiej Ligi Przeprawowej znajdziecie pod naszym nowym adresem internetowym: www.plp4x4.pl

Do zobaczenia na Nocy Kormorana !

Text: Marcin Francuz, fot. Piotr Czarnecki (zdjęcia z ziemi), Maciej Olszewski (zLotuPtaka.Elk.pl),
Piotr Tabor (cokolwiek.art.pl - zdjęcie z Nocy Kormorana 2010)

- zdjęcia z ziemi - Piotr Czarnecki
- zdjęcia z powietrza - Maciej Olszewski zLotuPtaka.Elk.pl