Lady Gaga atrakcją Polskiej Ligi Przeprawowej 2011

Miło nam zakomunikować, iż w 2011 roku partnerem strategicznym cyklu Polska Liga Przeprawowa została firma Prestige VT. Cały cykl będzie więc nosił nazwę Polska Liga Przeprawowa Prestige VT.

PLP_PRESTIGE_PARTNERZYPrestige VT to nowo powstały w Warszawie profesjonalny serwis samochodów brytyjskich marek Jaguar, Range Rover i Land Rover. 1600 metrów kwadratowych dwupoziomowej hali obsługi, profesjonalne maszyny i oprogramowanie oraz wykwalifikowana kadra czynią z Prestige VT jeden z najnowocześniejszych serwisów brytyjskich marek w tej części Europy. Nawet odwiedzający serwis goście z centrali Land Rovera w Anglii są pod wrażeniem inwestycji i poziomu wykończenia tego serwisu. Do grona sponsorów dołączyły także już tradycyjnie firmy Walter Kompressortechnik, SKF, Ledhider oraz More.

Zbliżająca się pierwsza runda cyklu, czyli III Zmociątko odbędzie się w długi weekend majowy na gościnnej ziemi gminy Załuski. Organizatorzy przygotowali ponad 50 km trasę, a na niej kilkanaście prób o tematyce rockendrollowo-błotnej. Już same nazwy miejsc, z którymi przyjdzie się zmierzyć wyznawcom przeprawy mówią same za siebie.

Mordor, Motorhead, Exodus, Testament, Lombard (miejsce, w którym można zo(a)stawić wiele części), Tsunami czy Dead Can Dance to kwintesencja zmagań z torfem, którego poziom w tym roku jest bardzo wysoki, niebagatelnymi trawersami oraz tonami piachu. Ubiegłoroczna trasa imprezy została wzbogacona również o nowe miejsce trialowe, które nosi nazwę Lost Factory oraz śmieszny „dołek”, czyli Lady Gagę, na którym to zapewne niektórzy spędzą wiele upojnych godzin. Dla klasy Turystycznej, wewnątrz której w tym roku rywalizuje również tzw. „Wyczyn” zostały przygotowane równie trudne przeszkody, ale podstawą będzie odpowiednia strategia rajdowa, nawigacja i mierzenie własnych sił na zamiary.

Synoptycy zapowiadają słoneczny długi weekend, załogi walczyć będą zatem tylko z trasą a nie z kaprysami aury. Na Zmociątku nie ma również jazdy nocnej i dzięki temu piątkowy bankiet będzie miał zapewne sporo walorów integracyjnych. Dziękując za liczne zgłoszenia na pierwszą imprezę z cyklu PLP, przypominamy, że Polska Liga Przeprawowa Prestige VT nie jest typowym rajdem pucharowym, na którym najważniejszy jest czas i wynik. Tak jak w poprzednich edycjach Ligi tak i w tym roku stawiamy przede wszystkim na atmosferę, teren i dobrą zabawę. Oczywiście wyniki sportowe zostaną rzetelnie policzone, a rywalizacja będzie trwała do końca cyklu czyli do października br., kiedy to zostaną ogłoszone najmocniejsze i najlepsze wg nas polskie załogi przeprawowe. Więcej o regulaminie, idei i organizatorach na stronie cyklu www.plp4x4.org.

Do zobaczenia na Zmociątku !
Marcin Francuz