Najlepsi kierowcy przeprawowi na starcie Zmota Challenge 2009!

Jeszcze tylko 10 dni pozostało do zamknięcia list startowych VII Zmoty Challenge, będącej jednocześnie zwieńczeniem zmagań w Polskiej Lidze Przeprawowej 2009. Lista startowa na trasie Ekstremu zawiera już prawie całą polską czołówkę przeprawową.

W ostatni weekend października dojdzie do konfrontacji załóg z bardzo wymagającą trasą przygotowywaną przez organizatorów Zmoty. Również trasa Turystyczna i Przygodowa naszpikowane są trudnościami technicznymi i błotnymi. I również jak co roku organizatorzy ograniczają liczbę startujących załóg do 80-ciu oraz wnikliwie badają ich referencje rajdowe. Pętla VII Zmoty będzie liczyć około 43 km, a na pokonanie jej załogi będą miały 30 godzin. Jak do tej pory tylko siedmiu załogom udało się zamknąć całą pętlę imprezy w ciągu 5-cio letniej historii.

W czasie pierwszej edycji trasę ukończyli Zbigniew Popielarczyk i Piotr „Pit Bull” Karpiuk jeszcze w Uazie evo2, Zbigniew Król i Jerzy Horszczaruk w swoim Mercedesie G- proto oraz Piotr Panasiuk i Marcin Stochlak w Suzuce Samurai. Podczas drugiej odsłony sztuka ta udała się Krzysztofowi Kretkiewiczowi i Pawłowi Kosowi w Mercedesie G oraz ponownie Zbigniewowi Królowi i Jerzemu Horszczarukowi i Piotrowi Panasiukowi tym razem z Michałem Ważnym. W czasie trzeciej edycji pętlę zamknął Jacek Ambrozik wraz z Mariuszem Borowskim w swojej Suzuce Samurai oraz Rafał Kowalik i Piotr Mądry jadący również Suzuki Samurai. Czwarta i piąta edycja miały już tylko jednych triumfatorów a byli nimi Roman Cybulski i Mariusz Hojka w Suzuce Samurai oraz ponownie Jacek Ambrozik tym razem wspomagany przez Vitalija Czyszczaka w Suzuce Maja. Podczas ostatniej edycji pętlę zamknęły tylko quady Yamaha Gryzzli prowadzone przez Krzysztofa Kretkiewicza i Sławomira Wajdzika.

Impreza Przeprawowa Zmota Challenge słynie w polskim światku off-roadu przeprawowego jako jedna z najbardziej wymagających imprez tego typu. W ciągu pięcioletniej historii nazwy prób takie jak: Mort Subite, Highway to Hell, Bobry, Bez Przebaczenia, Relaks z Wędką, Kill Bill, Syberiada, Rzeźnia nr 5, Trawers Bogów, Zaklęte Rewiry, 07 zgłoś się czy Moc Truchleje na długo zapadły w pamięci pokonujących je załóg. Od początki historii imprezy rozgrywa się ona na przepięknej ziemi północnej Suwalszczyzny na terenie gminy Rutka-Tartak a od dwóch lat gościmy również na litewskich terenach przygranicznych gminy Lubavas.

Zmota Challenge słynie również z atmosfery w czasie i po rajdzie. Załogi starają się nie rywalizować za wszelką cenę a wszechobecna pomoc pomiędzy klasami jest na porządku dziennym. Do tej pory uczestnicy bawili się w klimatach hardcoremadafaka szerzej niż na Suzę, przeżywali Noc Walpurgii oraz próbowali dotrzeć do jądra ziemi w rytm muzyki AC/DC. Tegoroczna Zmota będzie miała klimat późnego PRL-u rodem z serialu Czterdziestolatek, 07-zgłoś się czy Alternatywy 4. Impreza odbywa się pod patronatem portalu Terenowo.pl oraz Magazynu Wyprawy 4x4 a sponsorami tej edycji są Walter Kompressortechnik, SKF Polska SA, Baltic Polska, PM Off Road Service, Wyprawa4x4 wraz Terrain Tamer, Land Warsztat oraz Autograf.

Na stronach Terenowo.pl znajdziecie Państwo pełną relację z imprezy wraz z wynikami.

Marcin Francuz

Lista Startowa na trasie Ekstremalnej:

1. Wojciech Fila/Dariusz Kruszewski Jeep Wrangler
2. Paweł Pepłoński/ Piotr Dzieciuchowicz Jeep Wrangler
3. Kamil Podolak/Edward Goździk Nissan Patrol
4. Robert Kufel/Dominik Samosiuk Grat2
5. Dariusz Olszewski Piotr Zyśk Suzuki Samurai
6. Tomek Cichocki/Dariusz Buźniak Nissan Patrol
7. Bogdan i Kamil Modzelewscy Nissan Patrol
8. Marcin Owczarek/Piotr Panasiuk Suzuki Jimny
9. Maciej Olszewski/ Błażej Masiewicz Nissan Patrol
10. Mariusz Lewoń/ Adrian Mikiewicz Nissan Patrol
11. Ewa i Jacek Prowadzisz Suzuki Chimi
12. Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik Suzuki Jimny
13. Piotr Czarnecki/Norbert Ogłaza Nissan Patrol
14. Grzegorz Jasiński/Paweł Miłosiński Nissan Patrol
15. Jarosław Jarzębowski/Krzysztof Gołda Nissan Patrol
16. Karol Adam Lesiakowscy Suzuki Samurai
17. Marcin Pelczar/Piotr Pokora Suzuki Skandal
18. Roman/Adrian/Damian Andrzejewski Suzuki Samurai
19. Rafał Kowalik/Piotr Mądry Suzuki Samurai
20. Aleksander Popek/Mirek Madaj Nissan Patrol
21. Mariusz i Jarek Godzic Suzuki Samurai
22. Tomasz i Ireneusz Nasińscy Suzuki Jimny
23. Mariusz i Krzysztof Piętka Suzuki Samurai
24. Fryderyk i Dawid Głowacki Suzuki Samurai
25.Adam/Zbigniew Żakowski/ Krzysztof Brymora Suzuki Samurai
26. Kuba Jakubowicz/ Mariusz Purzycki Polaris 126p
27. Bartosz Jeziorański/ Paweł Sowiński Suzuki Samurai
28. Artur Pawłowski/Mariusz Borowski Suzuki Samurai
29. Jacek Ambrozik/Arkadiusz Najder Suzuki Maja
30. Maciej Manejkowski/ Nissan Patrol
31. Jakub Jęch/ Łukasz Kujbida Nissan Patrol

{artsexylightbox autoGenerateThumbs="true" path="images/stories/Extreme/Zmota2009" previewHeight="67"}{/artsexylightbox}