Polska Liga Przeprawowa 2011 otwiera swoje podwoje

Po raz kolejny zapraszamy do rywalizacji w koleżeńskiej atmosferze polskie załogi przeprawowe. W bieżącym roku ligowym czeka nas kilka zmian dotyczących zarówno imprez wchodzących w skład PLP jak i regulaminu.

Tym razem zaczynamy już na przełomie kwietnia i maja od mazowieckiej przeprawówki o nazwie Zmociątko, poprzez lipcową Noc Kormorana dotrzemy do wrześniowej Sokółki Eco Challenge, po to aby zakończyć zmagania ligowe na październikowej Zmocie.

35Poszczególne rajdy charakteryzują się odmiennym terenem i tak:
Na Zmociątku będziecie mieli okazje zmierzyć się z tonami błota, torfu i efektownymi żwirowniami. Podczas Nocy Kormorana do znanego nam już z poprzedniej edycji terenu dojdą nowe przestrzenie naokoło Ełku. Będziemy więc mieli do czynienia z błotem, górkami, okopami, a także piaskarniami. Organizacja bazy jak i punktowanie ulegną ogromnej poprawie i nie powtórzymy już kilku błędów z zeszłego roku. Z kolei wrześniowa Sokółka Eco Challenge zaoferuje nam bardzo wymagające torfy, bezdenne bagna a także ciekawą żwirownię Łosośna, na której na pewno ni zabraknie podjazdów i trawersów. Na Zmocie załogi zmierzą się z wąwozami, głazami i bezdennymi połaciami torfu.

W klasyfikacji sportowej pojawia się klasa PL T (turystyk), w ramach której będzie można porównać zmagania klasycznych wyczynowców z grupy PL 1 (wyczyn) z autami turystycznymi uzbrojonymi w wyciągarki.

37Ujednolicamy również system pieczęci na imprezach ligowych. Na każdej z nich spotkacie te same rodzaje i wartości pieczątek. Również pula nagród jest wspólna i rozdzielimy ją dopiero po ostatniej ligowej imprezie.

Tegoroczne imprezy wchodzące w skład PLP pozwolą startującym w nim załogom podziwiać malownicze tereny i krajobrazy. Jak zwykle zagościmy na równinach Mazowsza, zbadamy głębokość torfu na Mazurach, dotkniemy bezkresu wschodniego Podlasia i pokonamy suwalskie wąwozy. Regiony, na których możemy przeprowadzać nasze przeprawowe zmagania, kurczą się w zastraszającym tempie i tylko od postawy załóg zależy to czy będziemy mogli jeszcze na nich jeździć. Imprezy PLP słyną z doskonałej wręcz koleżeńskiej atmosfery i na taką postawę liczymy również i w tym roku.

Zapraszamy wszystkich tych dla których najważniejszy w off-roadzie jest człowiek, teren i klimat imprezy. Wszelkie szczegóły dotyczące imprez ligowych, form zapisu i regulaminu znajdziecie na naszej stronie, do której odwiedzin serdecznie zachęcamy.
Komitet organizacyjny PLP 2011

Więcej info: www.plp4x4.org

Polska Liga Przeprawowa 2011 objęta jest patronatem medialnym portalu TERENOWO.PL


ZOBACZ TAKŻE: Frontline Polska Liga Przeprawowa 2010 - liczy się wynik i... atmosfera!