POLSKA LIGA PRZEPRAWOWA AD 2009

Rusza nowy projekt w polskim światku off-roadowym, będący okazją do porównania najlepszych polskich załóg przeprawowych. Z inicjatywy organizatorów trzech dosyć wymagających polskich rajdów terenowych w zeszłym roku doszło do porozumienia i powstania Polskiej Ligi Przeprawowej.

Naszą ideą jest skupianie wokół PLP wyznawców rajdów tzw. „inżynieryjnych”, gdzie najważniejszym wyzwaniem nie  jest bezpośrednia rywalizacja z innymi załogami, ale przede wszystkim zmierzenie się z ultra trudnym terenem.

W edycji 2009 w skład Polskiej Ligi Przeprawowej wchodzą rajdy: VI Bobek Trophy rozgrywany w zachodniopomorskiem, V Mazowieckie Bezdroża na gościnnej ziemi zachodniego Mazowsza oraz VII Zmota Challenge na Suwalszczyźnie. Dotychczasowe opinie startujących załóg z Polski  i zagranicy potwierdzają fakt trudności powyższych imprez sporo powyżej legendarnej Ładoga Trophy !!

Docelowo chcemy, aby PLP skupiała w sobie 7 do 8-śmiu imprez przeprawowych o nienagannej organizacji, bardzo wymagającym terenie i wzorowej atmosferze rajdowej.

Załogi będą wybierały cztery najlepsze wyniki rajdowe do generalnej klasyfikacji rocznej.

Imprezy kandydackie do Polskiej Ligi Przeprawowej muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymagania organizacyjne, albowiem PLP to symbol jakości wśród imprez i rajdów  przeprawowych. Cykl bieżącego roku sponsorowany jest przez: SKF Polska, T-max, Wyprawa4x4, Coyot.pl oraz Walter Kompressortechnik.

Patronat medialny nad Polską Ligą Przeprawową obejmują: Portal Terenowo.pl, Radio Kampus, TVP3 Magazyn TeleMotor Sport.

Terminy imprez w 2009 roku
3-5 lipca Bobek Trophy  org. Kamil Podolak „Podoł” i Edek Goździk
14-15 sierpnia Mazowieckie Bezdroż org. Klub Zebra Off Road Sochaczew
23-25 października Zmota Challenge org. Marcin Francuz „Franc” oraz adrenalinka.pl

Zapraszamy do krainy głębokich i mrocznych rowów!


(18/06/2009)

{artsexylightbox autoGenerateThumbs="true" path="images/stories/Newsy/PLP" previewHeight="67"}{/artsexylightbox}