Towarzyska Liga Terenowa 2016, czyli sprawdzian uniwersalności

W sezonie 2016 Towarzyska Liga Terenowa proponuje trzy rajdy z serii Zmota. Każdy z rajdów będzie miał inny charakter sportowy, w związku z czym sezon 2016 będzie okazją do wyłonienia najbardziej uniwersalnych załóg terenowych w kraju. Załogi startujące w cyklu zawodów TLT 2016 będą miały okazję rywalizować w przeprawowych zawodach z cyklu H3 (Zmota Sprint), podczas typowego rajdy trophy, gdzie o wyniku zadecyduje sprawność i szybkość pokonywania prób terenowych (Zmota Trophy) oraz na legendarnej już przeprawówce (Zmota Challenge).

Zarówno załogi jak i maszyny muszą być więc bardzo wszechstronne, a samo posiadanie simexów czy brdm-a nie wystarczy do osiągnięcia końcowego sukcesu. Szczególnie zapraszamy uczestników klasy Przygodowej, bowiem cykl zawodów w ramach Towarzyskiej Ligi Terenowej jest doskonałą okazją do poznania przeprawowego środowiska terenowego oraz podpatrzenia w akcji bardziej doświadczonych kolegów. Na każdej z naszych imprez obowiązuje ścisły limit załóg - wynika to z zezwoleń oraz logistyki przygotowań. Prosimy więc o wcześniejsze zapisy (via mail lub telefonicznie) na imprezy, znacznie ułatwia to pracę, organizację i wytyczanie tras.

W rajdach rywalizujemy, bawiąc się w trzech klasach. PL 3, czyli EKSTREM to zarejestrowane samochody ekstremalne o konstrukcjach rurowych z dowolnymi wyciągarkami o maksymalnej wielkości kół do 48 cali oraz wszelkiego rodzaju quady. PL 2, czyli TURYSTYK oznacza zarejestrowane samochody turystyczne, dopuszczalne maksymalnie 2 wyciągarki elektryczne lub mechaniczna ,o ile występowała taka możliwość w fabrycznym modelu.  np. Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, LR Defender oraz wszelkie zmoty klasy wyczynowej o maksymalnej wielkości kół do 39 cali. Uwaga ! Samochody wagi super lekkiej (Samurai, Rocky, Jimny, L80) nie mogą posiadać wyciągarki mechanicznej. PL 1, czyli PRZYGODA to zarejestrowane  samochody terenowe bez większych modyfikacji. Dopuszczalne jedynie niewielkie modyfikacje nadwozia i zawieszenia oraz posiadanie jednej wyciągarki elektrycznej. Dopuszczalny rozmiar opon to 35 cali.  

Już 2 kwietnia w sobotę zapraszamy na rozpoczynające tegoroczny cykl Towarzyskiej Ligi Terenowej zawody o nazwie Zmota Sprint. Zawody odbędą się na nieczynnym kompleksie żwirowni nieopodal Skarboszewa na Mazowszu. Podczas pokonywania 2,5-kilometrowej pętli załogi z klasy ekstremalnej napotkają 4 wymagające podjazdy, 2 zjazdy, sekcję błotną, sekcję trialową oraz 2 trawersy. Załogi z klasy Turystycznej i Przygodowej na swojej pętli będą musiały rozprawić się z wymagającym podjazdem, trawersikiem, zjazdami, sekcją trialową i błotną. Zmota Sprint nie jest więc typowym wyścigiem terenowym, a liczba okrążeń, które uda się pokonać w wyznaczonym przez organizatora limicie czasu zależy głównie od kunsztu kierowcy i ciężkiej pracy pilota. Na zakończenie zawodów w bazie czeka na uczestników gorący poczęstunek oraz puchary i dyplomy za udział w terenowych zmaganiach.

Wszelkie informacje na temat zawodów znajdują się na stronie Ligi: www.tlt4x4.pl oraz na stronie organizatora www.adrenalinka.pl  Możecie również szukać nas na facebooku pod hasłem Towarzyska Liga Terenowa.

Marcin Francuz i ekipa adrenalinka.pl

Sponsorzy TLT 2016: Mudmaster.pl, SKF SA, Prograf SG, Szekla4x4.pl, Opoltrans, Wyprawa4x4.pl oraz koncern BF Goodrich.

Zdjęcia z układania trasy Zmoty Sprint: