Towarzyska Liga Terenowa 2018, czyli w off-road z adrenalin(k)ą

W sezonie 2018 Towarzyska Liga Terenowa proponuje cztery rajdy z serii Zmota. Każdy z rajdów będzie miał inny charakter sportowy, w związku z czym sezon 2018 będzie okazją do wyłonienia najbardziej uniwersalnych załóg terenowych w kraju.

tltNa każdym spotkaniu rywalizujemy, bawiąc się w trzech klasach. PL 3 (EKSTREM) to zarejestrowane samochody ekstremalne o konstrukcjach rurowych z dowolnymi wyciągarkami o maksymalnej wielkości kół do 48 cali oraz wszelkiego rodzaju quady. PL 2 (TURYSTYK) oznacza zarejestrowane samochody turystyczne, w których dopuszcza się maksymalnie 2 wyciągarki elektryczne lub mechaniczna, o ile występowała taka możliwość w fabrycznym modelu (np. Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, LR Defender oraz wszelkie zmoty klasy wyczynowej o maksymalnej wielkości kół do 39 cali). Uwaga - samochody wagi super lekkiej (Samurai, Rocky, Jimny, L80) nie mogą posiadać wyciągarki mechanicznej. Do PL 1 (PRZYGODA) kwalifikują się zarejestrowane samochody terenowe bez większych modyfikacji., w których dopuszcza się jedynie niewielkie zmiany nadwozia i zawieszenia oraz posiadanie jednej wyciągarki elektrycznej, a także opon nieprzekraczających 35 cali.

Załogi startujące w cyklu zawodów TLT 2018 będą miały okazję rywalizować w dwóch przeprawowych zawodach z cyklu H3 na imprezach Zmota Sprint, podczas typowego rajdy trophy, gdzie o wyniku zadecyduje sprawność i szybkość pokonywania prób terenowych, czyli na rajdzie Zmota Trophy oraz na legendarnej już przeprawówce, czyli imprezie Zmota Challenge. Zarówno załogi jak i maszyny muszą być więc bardzo wszechstronne, a samo posiadanie Simexów czy BRDM-a nie wystarczy do osiągnięcia końcowego sukcesu. Po raz kolejny mocno zapraszamy uczestników klasy Przygodowej bowiem cykl zawodów w ramach Towarzyskiej Ligi Terenowej jest doskonałą okazją do poznania przeprawowego środowiska terenowego oraz podpatrzenia w akcji bardziej doświadczonych kolegów. Na każdej z naszych imprez obowiązuje ścisły limit załóg - wynika to z zezwoleń oraz logistyki przygotowań. Prosimy więc o wcześniejsze zapisy (via mail lub telefonicznie) na imprezy, znacznie ułatwia to pracę, organizację i wytyczanie tras.

19417489 1647953238550321 5876824086209582175 oJuż 21 kwietnia 2018 w sobotę zapraszamy na rozpoczynające tegoroczny cykl Towarzyskiej Ligi Terenowej zawody o nazwie Zmota Sprint. Impreza zostanie zorganizowana na terenie nieczynnego kompleksu żwirowni na Mazowszu. Podczas pokonywania 2,5-kilometrowej pętli załogi z klasy ekstremalnej napotkają 3 wymagające podjazdy, 2 zjazdy, sekcję błotną, sekcję trialową oraz 2 trawersy. Załogi z klasy Turystycznej i Przygodowej na swojej pętli będą musiały rozprawić się z wymagającym podjazdem, trawersem, zjazdami, sekcją trialową i błotną. Zmota Sprint nie jest więc typowym wyścigiem terenowym, a liczba okrążeń, które uda się pokonać w wyznaczonym przez organizatora limicie czasu, zależy głównie od kunsztu kierowcy i ciężkiej pracy pilota. Na zakończenie zawodów w bazie czeka na uczestników gorący poczęstunek oraz puchary i dyplomy za udział w terenowych zmaganiach.

Wszelkie informacje na temat zawodów znajdują się na stronie organizatora ligi www.adrenalinka.pl. Możecie również szukać nas na facebooku https://www.facebook.com/TLT4x4TLT/. Zapraszamy zatem na pierwsze zawody z cyklu TLT 2018, czyli na Zmotę Sprint na Mazowsze!
Marcin Francuz i ekipa adrenalinka.pl

Patronat medialny zawodom z cyklu Towarzyskiej Ligi Terenowej zapewniają portale: terenowo.pl. expedycja.pl. wterenie.pl. rajdy4x4.pl, turystyka4x4.pl oraz magazyn offroad.pl Jak co roku pomagają również sponsorzy: Akademia Warn, Mudmaster.pl, SKF SA, Prograf SG, TechWar Polska oraz serwis EPC Polska, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania.