×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cremaster/domains/terenowo.pl/public_html/images/Newsy/Zmota2008.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Newsy/Zmota2008

VI Zmota Challenge 2008 - Highway To Hell

październik 27, 2008

Po 30 godzinach morderczej walki z terenem, własną psychą i maszynami w malowniczej gminie Rutka Tartak i terenach przygranicznych po stronie litewskiej zakończyła się długo oczekiwana impreza przeprawowa VI Zmota Challenge.

Wszystkie załogi startujące w trzech klasach: Ekstrem, Turystyk i Przygoda zgodnie potwierdziły, iż trasa Highway to Hell należała do najtrudniejszych wyzwań w ich dotychczasowym życiu off-roadowym. Torfy, bagna, błota, kanały, kożuchy, góry, kamienie, wąwozy to przeszkody, z którymi trzeba było sobie poradzić. Według opinii załóg klasy ekstremalnej organizatorzy zbliżyli się do ideału trasy imprezy przeprawowej. Zdaniem klasy turystycznej było za dużo błota, ale właśnie tak miało być. Dla nas organizatorów natomiast najważniejszy był fakt, że wszystkie załogi jechały zupełnie bez ciśnienia i pokazały klasę godną prawdziwych przeprawowców.

Krzysztof Kretkiewicz i Sławomir Wajdzik na Yamachach Grizzly przeszli do historii polskiego off-roadu jako jedyni, którzy zamknęli tę morderczą pętlę w czasie 17-stu godzin . Mocna załoga braci Pawła i Dariusza Paziewskich triumfowała przed Ewą i Jackiem Prowadziszami; na trzecim miejscu uplasowała się fenomenalnie jadąca rodzina Nasińskich, czyli Tomek syn i Ireneusz tata w swoim Jimniku z wyciągarkami elektrycznymi.

W Turystyku po pandemonicznym boju duet Suzuk Maćka Bukowskiego i Sławomira Michrowskiego oraz Roberta Siwka i Piotra Mazurka zdobył 38 punktów na 61 możliwych i był to najlepszy wynik. W klasie Przygodowej najlepiej z trasą poradzili sobie Marcin i Igor Jańczyk wraz z Ela Maczugowską oraz załoga Katarzyna Piotr Rusiński i Hubert Stajniak.

Okazuje się, że można walczyć bez napinki i z uśmiechem i to zamierzamy kontynuować. Szacunek dla wszystkich załóg oraz sponsorów imprezy, czyli Walter Kompressortechnik, Wyprawa 4x4, Autograf studio reklamy, SKF, Play, Baril, Coyot.pl, Riderwawa.pl, Trasek Off Road. Bez Was tej imprezy by nie było !!

text: Marcin Francuz vel "Franc" – komandor Zmoty Challenge
(27/10/2008)

Więcej info na adrenalinka.pl

WYNIKI VI ZMOTA CHALLENGE 2008:

* klasyfikacja generalna  
* klasyfikacja extrem PL3  
* klasyfikacja extrem PL2
* klasyfikacja przygoda
* klasyfikacja turystyk

{gallery}Newsy/Zmota2008{/gallery}