Zbliża się XIII Zmota Challenge. Odezwa organizatora

październik 12, 2015

Drodzy wyznawcy rasowej przeprawy, jaką bez cienia wątpliwości jest Zmota Challenge! Z radością pragniemy poinformować, że wszystkie formalności i zgody dotyczące XIII-tej edycji naszej kultowej  imprezy przeprawowej dobiegły końca. Trasa zbliżającej się edycji jest już w pełni gotowa i liczy 65 km, na których to zlokalizowaliśmy 14 prób o bardzo zróżnicowanym charakterze.

Mimo trwającej na Suwalszczyźnie od czterech miesięcy suszy nie zabraknie błota i wymagających przepraw. Jednak największą uwagę skoncentrowaliśmy na próbach technicznych wiodących wąwozami o kamiennym podłożu oraz na bardzo wymagających trawersach oraz zjazdach i podjazdach. Na trasie umieściliśmy ponad 140 fotopunktów dla klasy ekstremalnej, 120 dla klasy turystycznej i 100 dla klasy przygodowej.

Samoistnie również wykształciła się nowa klasa, którą roboczo nazwaliśmy Fiesta. Załogi jadące w tej właśnie konwencji zadeklarowały grillowanie na próbach, fotografowanie załóg i udzielanie pomocy potrzebującym. To właśnie jest idea Zmoty, która przyświeca nam od ponad 10 lat i z której jesteśmy bardzo dumni. Na dzień dzisiejszy pozostało tylko 6 wolnych miejsc startowych w ekstremie, 4 w turystyku i 4 w przygodzie. Koniecznie zabierzcie ze sobą busolę, bowiem będzie jazda na azymut. Napoleon Bonaparte oczekuje na Was już 23 października w malowniczej i pięknej Rutce Tartak.

text i foto (z wytyczania trasy): Marcin Francuz