Zmota Challenge 2014 – kryminalne zagadki suwalszczyzny

Kolejna odsłona imprezy przeprawowej Zmota Challenge czyli memoriału im. Marcina Owczarka odbędzie się w dniach 24-26 października 2014 jak zwykle na magicznej suwalszczyźnie. Po raz kolejny zapraszamy najwszechstronniejsze załogi przeprawowe do zmierzenia się z naszym, bez wątpienia najtrudniejszym w tej części Europy terenowym wyzwaniem. Na tegorocznej edycji trasa liczyć będzie 80 kilometrów i znajdziecie na niej cztery próby premierowe oraz zapomniane fragmenty starych roadbooków.

Bywalcy pamiętają zapewne „07 zgłoś się” – naszpikowany kamieniami, trawersami i tonami błota wąwóz, „Highway to Hell” – ciąg kanałów na podmokłej łące, „40-latka”- ultra trudne kożuchy dookoła zarośniętego jeziora czy „Szczurzy Kanion” -  rockrawlingowy pasaż z wielce wymagającym i psychicznym trawersem.  A to tylko niektóre przeszkody, które dzięki życzliwości gospodarzy i włodarzy gmin Rutka Tartak, Wiżajny i Szypliszki zaserwujemy Wam w tym roku. Kolejne części roadbooka zawiodą Was starymi zagubionymi dróżkami, wśród przepięknych krajobrazów do ziejących otchłanią wąwozów, podmokłych łąk i wymagających skupienia i asekuracji podjazdów. A wszystko to odbędzie się w kapitalnej koleżeńskiej atmosferze, jaką od lat tworzą wyznawcy prawdziwej przeprawy.

Zmota Challenge nie jest bowiem wyścigiem o pucharki a prawdziwym terenowym wyzwaniem, do pokonania którego nie wystarczy dobrze przygotowana maszyna z widlastą ósemką pod maską uzbrojona w simexy i mechaniczną wyciągarkę. Zmota Challenge jest za to imprezą wymagającą od załóg, decydujących się na trasę ekstremalną, żelaznej kondycji psychofizycznej, umiejętności dobrania dobrej strategii rajdowej oraz pomysłów na radzenie sobie z defektami. Również i na trasie turystycznej znajdziecie wiele terenowych przeszkód, które możliwe będą do pokonania tylko i wyłącznie przy wzajemnej współpracy i użyciu praktycznie całego sprzętu terenowego jakim dysponujecie. Po latach powracamy również do trasy Przygodowej, na której bawić się będą mogły załogi dysponujące samochodami seryjnymi, uzbrojonymi tylko w opony typu MT. Pokonanie tej trasy będzie stanowiło doskonałą okazję do podpatrzenia doświadczonych kolegów z klasy turystycznej oraz podziwiania wyczynów załóg z klasy ekstremalnej.

Jak zwykle do udziału w imprezie zapraszamy tylko te załogi, które podpiszą Dekalog Zmotowca i chcą zmierzyć się tylko i wyłącznie z terenem, a nie z innymi ludźmi. Wracamy również na starą bazę u p. Krystyny i Eweliny i tam odbędzie się słynny pozmotowy bankiet z niespodzianką. Jak każda Zmota Challenge również i ta będzie przeprowadzona w charakterystycznej dla kolorytu tej imprezy konwencji. Tym razem, idąc tropem Artura Conan Doyle’a rozwiązywać będziemy kryminalne zagadki Sherlocka Holmes’a oraz innych sławnych detektywów.

Zapraszamy tylko 80 załóg we wszystkich klasach. Na dzień dzisiejszy pozostało już tylko 40 miejsc wolnych! O udziale w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń i data księgowania wpisowego.

Info: Marcin Francuz, fot. Zuzanna Zaraś