Zmota Trophy 2017 – terenowe przesilenie

Tuż po czerwcowej nocy Kupały na terenie wschodniego Mazowsza, w gościnnej gminie Długosiodło odbyła się druga runda eliminacyjna Towarzyskiej Ligi Terenowe, jaką był rajd typu adventure Zmota Trophy. Na startujących w podziale na trzy klasy zawodników czekało dziewięć prób, wiodących przez bardzo zróżnicowany teren. Wszystkie próby były otaśmowane, a suma czasów uzyskanych na ich pokonanie stanowiła o końcowym wyniku.

W ocenie startujących załóg najbardziej wymagające okazały się biegnące ciągowymi torfami próby Sam Jad, Sam Gnój oraz wymagający techniki trawers o nazwie Ptaki Ciernistych Krzewów. Najbardziej widowiskową próbą dla kibiców był liczący ponad 1900 metrów Odcinek Specjalny o nazwie W stepie Szerokim, przebiegający na otwartej piaskarni i wykorzystujący liczne hopki oraz piaszczyste wzniesienia. To właśnie na tej próbie załoga Karola Lenkiewicza i Patryka Fiedorowicza poszybowała daleko w powietrze, odrywając swojego Grata od matki ziemi na półtora metra i tylko doświadczeniu wyniesionemu z długoletnich startów quadem, szczęśliwie wylądowała na kołach uzyskując rewelacyjny czas na odcinku.

W czasie rajdu panowała nadzwyczajna, koleżeńska atmosfera, którą rzadko już można spotkać na krajowym terenowym podwórku, co bardzo cieszy organizatorów bowiem założeniem Ligi jest rywalizacja w trudnym terenie ale zawsze w koleżeńskiej atmosferze.

W połowie rajdu załogi proszone były na uroczystą kolację Pubie Sokół, na której serwowane były lokalne smakołyki tak aby z nowymi siłami i w dobrych, acz nieco podmęczonych humorach przystąpić do kolejnego dnia rywalizacji. W czasie zawodów nie zabrakło efektownych off-roadowych figur – załoga Misia czyli Mariusz Niemiec i Tomasz Janik wykonała efektownego front flipa, załoga Dominik i Marcin Kocela stawała na boku w torfach, a załogi z klasy Przygodowej i Turystycznej solidarnie oczyszczały podłoże z pozostałych po bobrach ściętych drzew.

W tak bardzo zróżnicowanym terenie w klasie Ekstremalnej zwyciężyli Ignacy Lenkiewicz pilotowany przez Przemysława Biegańskiego w Gracie 2 Szerszeniu, w klasie Turystycznej bezkonkurencyjni byli Grzegorz Bogusz z Krzysztofem Urbaniakiem w swoim Spiderze 2, a w klasie Przygodowej zwyciężyli mimo zmagania się z licznymi awariami Piotr Rechnio wraz z Jakubem Siadkiem jadący Suzuki Samurai 1.6. Wszystkim załogom biorącym udział w rajdzie Zmota Trophy należą się wielkie brawa za jazdę i walkę w duchu fair play oraz za stworzenie naprawdę kapitalnej, kumpelskiej atmosfery.

Zapraszamy na kolejną imprezę w ramach TLT 2017 jaką będzie druga jesienna edycja Zmota Sprint czyli rajd typu H3, który odbędzie się 30 września b.r. na terenach północnego Mazowsza. Informacje na temat Ligi znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.tlt4x4.pl

text i foto: Marcin Francuz

Ekstrem
1. Ignacy Lenkiewicz/Przemysław Biegański – Grat 2
2. Mariusz Niemiec/Tomasz Janik – Grat 2
3. Karol Lenkiewicz/Patryk Fiedorowicz- Grat

Turystyk
1. Grzegorz Bogusz/Krzysztof Urbaniak – Jeep Spider
2. Jacek Sobczak/Michał Żarnowski- LR Defender 90
3. Tomasz Bojanowicz/Piotr Niemyjski/Michał Rogalski- Nissan Patrol

Przygoda
1. Piotr Rechnio/Jakub Siadek- Suzuki Samurai
2.Tomasz Raszewski/Maciej i Agnieszka Stróżyk- Nissan Patrol
3. Janusz Ślusarski/Mariusz Dutkiewicz-Mercedes G

Organizatorzy Ligi serdecznie dziękują wspierającym partnerom: Warn Off Road Akademia, SKF S.A., Opoltrans S.A., Wyprawa4x4, PrografSG, Mudmaster.pl, serwisowi EPC Polska oraz patronom medialnym : adrenalinka.pl, terenowo.pl, expedycja.pl, wterenie.pl, turystyka4x4.pl, rajdy4x4.pl oraz magazynowi 4x4 off-road.pl