Silk Way Rally 2010 bliżej Polski

Silk8Silk Way Rally, czyli rajd Dakar w miniaturze organizowany pod egidą Dakar Series, w 2010 roku odbędzie się po raz drugi. Tym razem jednak nie na stepach Kazachstanu, ale znacznie bliżej Polski – start będzie miał miejsce 11 września w Sankt Petersburgu. Off-road zyskał nowego, bardzo wpływowego mecenasa – Władimira Putina…

Z takim wsparciem można poszaleć. Organizatorzy Dakaru, francuska firma A.S.O., podpisała z rosyjskim rządem pięcioletni kontrakt sięgający roku 2014, w którym odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w Soczii. W Soczii wyznaczono również metę zawodów. Trasa z Petersburga prowadzić będzie na południe w kierunku Morza Czarnego, antycznym szlakiem wikingów, podróżujących w stronę Orientu.

Silk Way Rally będzie najważniejszą imprezą motoryzacyjną rozgrywaną na terenie Rosji. Niemal pewne jest, że na starcie zobaczymy mistrzowskie zespoły ostatniego Dakaru: Volkswagena i Kamaza, które trenować będą przed kolejną edycją południowoamerykańskiego rajdu. W pierwszej edycji Silk Way Rally 2009 zwyciężył Carlos Sainz.
AK