TYLKO NA TERENOWO.PL! Nowe oblicze BMW X5CC Beaupre i Lisickiego

BMW_new_1Niedawno z powodzeniem zakończyli swój występ w rajdzie Silk Way Rally, który był prawdopodobnie ich pożegnaniem z dotychczasowym autem – Bowlerem Nemesis. Dziś Piotr Beaupre i Jacek Lisicki koncentrują się już na wyprawie do Ameryki Południowej, gdzie 1 stycznia 2012 roku rozpocznie się kolejna edycja Dakaru. Do krakowskiej siedziby NeoRaid Team przybyła właśnie ich nowa rajdówka – BMW X5 CC, która w ostatnim czasie zyskała zupełnie nowe oblicze.

Prezentujemy Wam jej pierwsze zdjęcie. Samochód otrzymał nowe nadwozie z kewlaru; jednocześnie modyfikacji uległa również płyta podłogowa. Zmiany wymuszone były słusznym wzrostem obu zawodników.

Do startu w Dakarze samochód będzie dalej przygotowywany już w krakowskiej siedzibie teamu. Zespół stoi przed nie lada wyzwaniem, bo wyczynowa rajdówka zbudowana przez niemiecki X-Raid ma też spore wymagania – niełatwo jest „poznać” takie auto. W procesie tym wspomaga naszych rajdowców firma X-Raid, która dostarcza kluczowe komponenty do samochodu. Proces pozyskiwania tych części rozpoczął się już kilka miesięcy temu i zasadnicze elementy samochodu czekają na instalację w najbliższych tygodniach. NeoRaid podjął decyzję o zakupie nowego silnika ostatniej generacji z X-Raid, tak aby uniknąć niespodzianek na trasie Dakaru. To samo dotyczy sekwencyjnej skrzyni biegów Sadev, jak i sportowych dyferencjałów, zaczynając od przedniego przez centralny aż do tylnego. Nowa jest również sportowa przekładnia kierownicza, jak i 8 amortyzatorów firmy Reiger. Nieprostym zadaniem jest również zgromadzenie drobnych części zmiennych, które zwykle powstają na specjalne zamówienie w rozsianych po całym świecie firmach tuningowych i stanowią bardzo ważną część auta.

Kolejne wiadomości z przygotowań NeoRaid Team już wkrótce na Terenowo.pl.
AreK