Żegnamy Pawła „Zdeżaka” Deżakowskiego (1974-2017)

20101018184656 IMG 2246Pogrążeni w smutku żegnamy Kolegę Pawła Deżakowskiego, lepiej wszystkim znanego jako "Zdeżak". Był wybitnym zawodnikiem (zdobywcą tytułu Przeprawowego Mistrza Polski na quadach), Człowiekiem nie do zdarcia, jeżdżącą hurtownią adrenaliny...

„Zdeżaka” poznałem blisko 10 lat temu podczas jednego z wyjazdów do Afryki, a później wielokrotnie nasze drogi splatały się na rajdach i imprezach. Zawsze uśmiechnięty, pełen nowych pomysłów, otwarty i niezadzierający nosa. A miałby pełne prawo ku temu, bo należał do ścisłej czołówki polskich quadowców przeprawowych, był organizatorem niezliczonej ilości wypraw i zawodów, zapoznał z arkanami jazdy w terenie rzesze swoich naśladowców.

phoca thumb l 0097„Odpoczywając” od quadów, jeździł (i szkolił) na snowboardowej desce, wspinał się, urządzał spływy, startował w wyścigach MTB i zawodach triathlonowych, jeździł na rowerze, biegał i pływał... Był właścicielem firmy Hurtownia Adrenaliny, której nazwa idealnie go charakteryzowała.

Nie pokonały go egzotyczny świat ani sporty ekstremalne. Zginął tragicznie niedaleko własnego domu. Wielu z nas będzie go bardzo brakowało.

W imieniu redakcji TERENOWO.PL i czytelników składam wyrazy kondolencji Rodzinie „Zdeżaka” i Jego Bliskim.
Arek Kwiecień