Nasser Al-Attiyah przesiada się do rajdowego Citroena. Czy już na stałe?

Nasser_CitroenZwyciężył Dakar (2011), jest czterokrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich (1996-2008), był Mistrzem Świata WRC w klasie samochodów produkcyjnych (2006). Nasser Al-Attiyah przyzwyczaił już nas do swych spektakularnych wyczynów, ale wcale nie zamierza poprzestawać na dotychczasowych sukcesach. Przed nim piąty występ na Olimpiadzie, a już w najbliższy weekend pierwszy start w Citroenie DS3 WRC w Rajdzie Szwecji.

ZOBACZ TAKŻE: Nasser Al-Attiyah bije rekord świata i… narzeka na Gordona

- Dołączenie do tak znakomitego teamu jak Citroen to początek nowej przygody – mówi Nasser, który w rajdzie reprezentować będzie barwy Qatar World Rally Team. - Bycie członkiem najlepszego teamu na świecie obok takich kierowców jak Sébastien Loeb i Mikko Hirvonen to dla mnie źródło wielkiej radości. Mam nadzieję, że wiele się przy nich nauczę. W Szwecji pojadę raczej ostrożnie, ponieważ nie mam dużego doświadczenia w ściganiu się na lodzie. Generalnie, uczucie jest bardzo podobne jak na piasku. Ale tu osiąga się bardzo duże prędkości i tego muszę się nauczyć.

Nasser jest dość skromny, bowiem w Szwecji startował już trzykrotnie – w latach 2004, 2007 i 2008, plasując się jednak na dalekich pozycjach (odpowiednio: 32, 27 i 40). Zobaczymy jak pójdzie mu za kierownicą topowego auta...

O jego bogatej karierze w rajdach płaskich nie zwykliśmy pisać, ale tym razem zrobiliśmy wyjątek – może to zapowiedź przesiadki Al-Attiyaha do Citroena na stałe? Poniższe fotografie już kiedyś publikowaliśmy na łamach Terenowo.pl... Być może to coś więcej niż tylko komputerowa fantazja?
AK, fot. Citroen, Facebook, hvtm.hu
 


Cytryna