Balkan Offroad Rallye 2017 – trzy polskie ekipy na starcie

Trzy polskie załogi stanęły na starcie rozpoczynającego się dziś maratonu Balkan Offroad Rallye, czyli bałkańskiej edycji Breslau Poland. W czasie najbliższego tygodniu nasi zawodnicy pokonają ponad 2400 kilometrów, z czego 1715 km na czas w terenie. Nie tylko trasa będzie stanowiła ich wyzwanie, ale również liczni rywale, którzy zjechali do Bułgarii z całej Europy.

W klasie Car Open Cross Country reprezentując nas Adam Bomba i Michał Bomba (Bowler Nemesis) oraz Bernard Afeltowicz i Piotr Sołtys (Toyota Land Cruiser). Obok nich w klasie SSV Cross Country do walki staną Artur Pesta i Przemek Budka (Polaris RZR).

Wszyscy nasi zawodnicy zaliczają bardzo udany sezon. Załoga Bomba Rally Raid Team triumfowała przed miesiącem w grupie TH na węgierskiej rundzie Hungarian Baja (CZYTAJ: Finał Hungarian Baja 2017 – Polacy w pierwszoplanowych rolach). Solter Rally Team zaliczył udany powrót na rajdowe trasy po trzyletniej przerwie, zajmując 14. lokatę w klasyfikacji generalnej wiosennego maratonu Marocco Desert Challenge Rally (CZYTAJ: Solter Rally Team na Marocco Desert Challenge 2017 – kwintesencja cross-country). Z kolei Artur Pesta i Przemek Budka wyruszyli do Bułgarii w glorii zwycięzców Breslau Poland 2017 (CZYTAJ: Breslau Poland 2017 - polscy gladiatorzy). Polaków czeka trudne zadanie – Bowler i Toyota będą rywalizowały w grupie aż 30 samochodów, a Polaris – ponad 20 pojazdów SSV.

Zawody rozpoczęły się w sobotę nieopodal miasta Varna, a zakończą się za tydzień na plaży w Shkorpilovtsi. Po drodze na off-roaderów czekają smakowite trasy, chwalone przez wszystkich za ogrom wrażeń, które dostarczają – poczynając do wyzwań terenowych, a kończąc na widokach będących ucztą dla oczu. Czekają na nich między innymi dwa etapy maratońskie, których odcinki specjalne mają odpowiednio 357 i 323 km długości.

Organizatorzy twierdzą, że każdy, kto weźmie udział w ich imprezie, na pewno się od niej uzależni.
MM