Drezno-Wrocław 2012 – start w Bornym Sulinowie

Organizatorom rajdu Drezno-Wrocław udało nam się pozyskać dodatkowe tereny dla swej imprezy. Zmienia się również miejsce jej rozpoczęcia.

Inauguracja tegorocznej edycji rajdu Drezno-Wrocław będzie miał w miejsce w starym, garnizonowym mieście Borne Sulinowo (ok. 50 km na wschód od Drawska Pomorskiego). Uczestnicy mogą tu przyjeżdżać już we środę (catering będzie na miejscu). W czwartek i piątek organizowane będą wycieczki z przewodnikiem do poniemieckich bunkrów i radzieckich schronów nuklearnych.

Harmonogram odbioru technicznego i startu:

Czwartek od godz.18:00 rejestracja
Piątek od godz. 9:00 badanie techniczne i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
Piątek, godz. 21:00 odprawa kierowców
Sobota, godz. 10.30 start do prologu

Przez cztery dni rajdu Drezno-Wrocław zmagania zawodników będą odbywały się w zupełnie nowych rejonach. W blisko 80-procentach nowa będzie również trasa biegnąca po drawskim poligonie. - Poczyniliśmy również kilka zmian w odcinku Hannibal: ponieważ dobrze nam znane drogi czołgowe zostały przekształcone w drogi leśne, których nie wolno nam używać, zadecydowaliśmy o przeniesieniu tego odcinka bardziej na południe – informują organizatorzy. 

W środę wieczorem rajd dotrze do obozu w Boryszynie, miejscowości położonej około 100 km na południe od Recza. To właśnie z tego punktu swą przygodę z rajdem Dresden-Breslau rozpocznie w tym roku klasa Cross-Country.

Boryszyn jest małą miejscowością, której historia wiąże się z losami II Wojny Światowej. Obóz zlokalizowany będzie tuż obok bunkra – niewielkiego, budzącego respekt wzniesienia o podziemiach mających 20 metrów głębokości i łączącego się z podziemnym systemem bunkrów o łącznej długości około 18 km. W trakcie pobytu w Boryszynie będą oferowane wycieczki z przewodnikiem. 

Z Boryszyna zawodnicy wyruszą na odcinek Hannibal, który poprowadzi ich przez Żagań aż pod czeską granicę, gdzie rozbity zostanie kolejny obóz.

Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, na terenie każdego obozu będzie stacja benzynowa. Płatności będzie można dokonać w złotówkach, euro i za pomocą karty kredytowej. Po raz pierwszy będzie istniała również możliwość umycia samochodów na terenie obozu.

W tym roku kaucja za system Finder przyjmowana będzie wyłącznie w gotówce. Nie będą akceptowane karty kredytowe ani czeki. Oddanie systemów Finder będzie możliwe wyłącznie na mecie całego rajdu, ponieważ personel z firmy Finder nie będzie towarzyszył rajdowi na całej trasie. Jeśli uczestnik wycofa się w trakcie imprezy, będzie proszony o zgłoszenie tego faktu do przedstawicieli firmy Finder lub zorganizowanie zwrotu za pośrednictwem poczty.

W tym roku catering będzie prowadzony ponownie przez Kastenmeiers Catering. Kuchnia ma być  bardziej międzynarodowa. Posiłki będą dostępne cały czas, nawet dla tych uczestników, którzy ukończą odcinek późno. Pełna obsługa kuchenna będzie prowadzona do godziny 2 w nocy. Po tej godzinie również będzie można otrzymać ciepły posiłek, ale prosimy o wyrozumiałość, jeśli nie będzie to pełna, ciepła kolacja.  Po śniadaniu uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego przygotowania sobie lunch packów. W tym roku dla serwisantów ciepły posiłek podawany będzie od godziny 11:00 do godziny 14:00. Organizatorzy przypominają o zabraniu własnych talerzy i sztućców.
AK