Nowości na Breslau Poland i Balkan Rallye 2017

Organizator rajdów Breslau Poland i Balkan Rallye ujawnił część swoich przyszłorocznych planów. Tradycyjnie najważniejszy europejski maraton off-roadowy rozgrywany na terenie polskich poligonów wojskowych odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca.

Wcześniej, bo w dniach 8-15 czerwca 2017 w Bułgarii rywalizować będą auta klasyczne, które po raz drugi staną na starcie Balkan Classic Rallye. Nowa impreza Alexandra Kovatcheva udanie zadebiutowała kilka miesięcy temu, przyciągając na start wiele czołowych załóg. Premierowa edycja odbywała się równolegle z terenowym Balkan Rallye, zbierając pozytywne opinie i  budząc ogromne zainteresowanie świata rajdowego. Chęć startu w przyszłym roku zgłaszają już zawodnicy z całego świata.

Z końcem czerwca jak zawsze powinniśmy spotkać się na Breslau Poland 2017. Organizatorzy czekają jeszcze na wyznaczenie wolnych terminów przez polskie wojsko, które ma w swym władaniu poligony w Drawsku Pomorskim, Bornym Sulinowie i Biedrusku. W okolicach świąt poznamy dokładne daty maratonu.

W dniach 8-10 września w Bułgarii odbędzie się nowy rajd Balkan Baja, który będzie miał status rundy kandydackiej Pucharu Świata FIA, natomiast tydzień później rozpocznie się tygodniowy maraton Balkan Offroad Rallye (16-23 września). W ten sposób organizatorzy chcieliby zachęcić zawodników do udziału w obu zawodach – szybkim, profesjonalnym baja, na którym będą obowiązywały przepisy FIA, oraz maratonie otwartym dla amatorów, nastawionych na przeżycie przygody w terenie. Z nowości, które czekają nas na Balkan Rallye, wymienić można: nowe tereny, których rajd jeszcze nigdy nie eksplorował, otwarcie rywalizacji dla ciężarówek oraz jeszcze bardziej wymagające odcinki specjalne dla samochodów z klasy cross-country. Więcej informacji już wkrótce.
MM