Wydrukuj tę stronę

Poland Squad szturmuje Breslau Poland 2016

Pomysł krążył po głowie od końca zeszłego sezonu. Najpierw dyskusja z Maciejem Radomskim alias Kopara potem już razem porozmawialiśmy z dwoma zaprzyjaźnionymi ekipami (ELJOT TEAM - Paweł Liczycki i Grzegorz Komar, oraz  KOWAL EXTREME OFFROAD - Sławek i Kamil Kowalscy). Okazało się, jak zwykle, że nadajemy na wspólnych częstotliwościach. Tajne spotkanie w hotelu w centrum Polski i powstał plan działania. Początkowo skierowany tylko na Breslau Poland!

1609733 925685644217934 151419579765102099 nPo pierwsze dlaczego?
Od początku naszych startów staramy się wybierać najtrudniejsze wyzwania. Pierwszym rajdem ekstremalnym, jakiego zażyliśmy, był Magam (co dla zupełnych nowicjuszy było grubym przegięciem), potem atakowaliśmy wszelkie maratony takie jak Transgothica, Great Escape Rally, MT Rally oraz Breslau Poland. W zeszłym roku zmierzyliśmy się pierwszy raz z Rajdowym Pucharem Polski. Podobną historię wyzwań mają dwie pozostałe ekipy squadu. Taką mamy wszyscy zasadę, że albo grubo, albo wcale. Niestety,  większość tych najpoważniejszych polskich wyzwań przeszła do historii i nie ma obecnie godnych następców. Nowa rzeczywistość w której znalazł się polski off-road, zamknęła wiele możliwości. Chcąc dalej jechać po bandzie, musimy zacząć szukać wyzwań poza granicami kraju. Już startując w MT Rally czy na Breslau Poland, rywalizowaliśmy z  wieloma zagranicznymi załogami, często bardzo skutecznie. Czego nam jednak brakowało? Wspólnej flagi. Było wiele polskich załóg, anonimowych, działających w większym lub mniejszym rozproszeniu. My zawsze mieliśmy tendencje do tworzenia ekip, wystawiania narodowych barw, jednak był to tylko taki mały sponton.

Dokąd zmierzamy?
Najpierw miał być projekt na jedną imprezę;) Potem stwierdziliśmy, że dlaczego tylko na jedną, skoro zaczęło to funkcjonować i przynosi wymierne efekty. Następnie zaczęły zgłaszać się kolejne ekipy zainteresowane współpracą. Tego nie przewidzieliśmy. Sytuacja ta wymusiła ponowne przebudowanie założeń i tak powstał Nowy Plan, który się właśnie realizuje. Obecnie do projektu Breslau Poland 2016 dołączyła ekipa OVERLIMT i doświadczony zawodnik Grzegorz Głowacki.

kask-2Nasze cele
Chcemy stworzyć rozpoznawalną flagę dla naszych polskich ekip startujących na międzynarodowych zawodach, czy to w Polsce, czy za granicą. Ma ona nie kojarzyć się z żadnym konkretnym teamem czy sponsorem, a tylko z polskim off-roadem. Oczywiście dla tych, które będą chciały z naszego projektu skorzystać, szanując jego założenia. Podstawą jest obustronna współpraca i chęć - nic na siłę! Chcemy pod jedną flagą promować naszych zawodników, rywalizujących z zagranicznymi rywalami. Wspierać ich w negocjacjach z organizatorami (oferując skuteczną platformę reklamową dla ich imprez lub negocjując grupą), co już skutecznie przetestowaliśmy. Przyciągać do ich startów media, może w przyszłości sponsorów. Spróbujemy zrobić taki mały support dla amatorskich zespołów podejmujących się grubych wyzwań, a niemających wsparcia wśród możnych tego świata, jak teamy fabryczne.

Projekt nie jest skierowany na imprezy odbywające się w Polsce, bo tu wszyscy jesteśmy Poland Squad. I najważniejsze, działamy bez napinki, nie żyjemy z tego, to wyszło tak przy okazji i prosimy o dozę wyrozumiałości, jeśli coś wyjdzie nie do końca profesjonalnie. Obecnie na naszym FB trwa konkurs na logo squadu, do udziału w którym zapraszamy.

text: Jarek Andrzejewski / Walterteam.pl / Poland Squad, fot. Arek Kwiecień / Sigma Pro, PS