Przed Breslau Poland 2014: Hanna Sobota wystartuje w duecie z synem

Już niedługo – 12 lipca 2014 roku – w Drawsku Pomorskim rozpocznie się jeden z największych, a przez wielu uznawany również za najbardziej spektakularny, rajd terenowy w Europie – Breslau Rally 2014. Choć w tym roku wszystkie odcinki rajdu zlokalizowane są na terenie Polski, wezmą w nim udział teamy rajdowe z całej Europy. Wśród rywalizujących w Breslau Poland znajdzie się m.in. polski team Sobota Rally. To pierwszy start teamu Hanny Soboty w tym sezonie, a także pierwszy rajd, w którym jej pilotem będzie Adam Sobota.

Breslau Poland 2014 to już 21. edycja legendarnego wydarzenia, które przyciąga do Europy Wschodniej wszystkich miłośników off-roadu. Rok 2014 to na Breslau Poland rok nowości. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji będą w tym roku sprawdzić się nie tylko w kategorii extreme, lecz także w przywróconej po dłuższej przerwie klasie cross-country. Kolejną zmianą jest to, że organizatorzy zdecydowali, że tegoroczna impreza w całości będzie odbywała się na terenie Polski (zrezygnowano z prologu na terenie Niemiec). Odcinki zaplanowane są na terenie poligonów wojskowych w Drawsku Pomorskim, Bornym Sulinowie i Okonku. – Cieszymy się, że nasz pierwszy start w Breslau Rally ma miejsce akurat w tym roku, kiedy wszystkie odcinki są zlokalizowane w woj. zachodnio-pomorskim – mówi Hanna Sobota z teamu Sobota Rally – Dla nas to kolejna okazja, by sprawdzić się na rodzimym gruncie, ale mamy także nadzieję, że tego typu imprezy przyczynią się do popularyzacji off-road w Polsce – przyznaje.

Dla teamu Sobota Rally start w Breslau Poland to nie tylko początek sezonu off-road, lecz także pierwsze wydarzenie z udziałem nowego pilota – Adama Soboty, syna Hanny Soboty. Adam Sobota licencję pilota rajdowego uzyskał rok temu, jednak z off-roadem ma do czynienia w zasadzie od najmłodszych lat. Towarzyszył swojej mamie m.in. na Silk Way Rally w Rosji i podczas ostatniego treningu w Maroko. – Moja przygoda z rajdami samochodowymi tak naprawdę rozpoczęła się już w dzieciństwie. Często towarzyszyłem mamie podczas rajdów i treningów, a w ostatnich latach próbowałem już swoich sił jako pilot – mówi Adam Sobota – Teraz, gdy mam już licencję, mogę oficjalnie wziąć udział w rywalizacji i to bardzo mnie cieszy – dodaje.

Info: Katarzyna Małek, fot. Arek Kwiecień