Rajd Drezno-Wrocław 2012 – start z okolic Drawska Pomorskiego!

Zdobyliśmy najświeższe informacje na temat tegorocznej edycji rajdu Drezno-Wrocław. Zmienia się trasa, maksymalna liczba uczestników oraz regulamin.

Jest już pewne, że start rajdu Drezno-Wrocław 2012 będzie miał miejsce na wschód od Drawska Pomorskiego. Można się więc domyślać, że pierwsze etapy będą wytyczone na drawskim poligonie. W porównaniu do poprzednich edycji aż 80 procent trasy będzie dla zawodników zupełną nowością. Cztery etapy odbędą się na nowych terenach, oferując nowe wyzwania. Słynny etap maratoński Hannibal jak zawsze będzie wyznaczony na osi północ-południe, ale w tym roku ma być jeszcze dłuższy niż zwykle.

Meta rajdu na pewno będzie zlokalizowana na terenie Niemiec – organizatorzy biorą pod uwagę dwa możliwe miejsca.

Limit uczestników tegorocznej edycji rajdu został ograniczony do 250 załóg. Duża popularność rajdu w poprzednich latach w poprzednich latach stawała się już kłopotliwa dla organizatorów, którym trudno było zapanować nad tłumem zawodników. W tym roku w zawodach weźmie udział 60 motocykli, 14 quadów, 10 SSV, 130 aut i 36 ciężarówek. Proporcje mogą jeszcze ulec zmianie, bowiem lista oczekujących na wolne miejsca, które mogą się pojawić w przypadku rezygnacji, jest długa. W rajdzie wezmą udział reprezentanci Belgii, Bułgarii, Kanady (!), Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Łotwy, Litwy, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Węgier i – oczywiście – Polski.

Po różnych doświadczeniach ze “zinformatyzowaniem” współzawodnictwa, organizatorzy postanowili powrócić do wypróbowanej metody “dziennika pokładowego”, w którym każdy zawodnik zaraz po przekroczeniu mety otrzyma wpis informujący o czasie swego przejazdu, liczbie zaliczonych CP i ewentualnych karach. Nowością jest również wprowadzenie limitu czasowego na przejazd danego etapu – w poprzednich latach kary czasowe były uzależnione od wyniku ostatniej załogi, co opóźniało publikację wyników. Teraz oczekiwanie na maruderów nie będzie już koniecznością.
t, f: AreK