Rekordowe MT Rally 2012

5 etapów (w tym 2 nocne), ponad 686 kilometrów off-roadowych tras, 181 załóg z całej Europy. MT Rally 2012 zapowiada się imponująco!

Na liście startowej rajdu codziennie pojawiają się nowe nazwiska. Gwiazd i znakomitości zarówno z Polski, jak i zagranicy, jest tak wiele, że przywracają o zawrót głowy. W rajdzie ywstartują reprezentanci aż 7 narodowości. Nie podejmujemy się tworzenia listy faworytów, bo ciągnęłaby się w nieskończoność... Zwycięstwo tegorocznej edycji MT Rally będzie miało wartość bezcenną, a to zapowiada zaciekłą walkę na trasie. Aktualną listę 181 załóg możecie znaleźć TUTAJ.

Dziś poznaliśmy szczegółową agendę zawodów. Radzimy, aby w trakcie świąt nie objadać się ciastami, bo na zbijanie wagi czasu już nie będzie... Wkrótce po Wielkanocy, we środę 11 kwietnia o godzinie 16.30, MT Rally zostanie zainaugurowane prologiem, który – jak już wcześniej informowaliśmy – będzie pełnoprawnym, parokilometrowym etapem z Drawska do bazy rajdu. Tego samego dnia po godzinie 20 poszczególne grupy zawodników będą ruszały na trasę I etapu nocnego, który będzie miał długość 88 kilometrów. Jego meta zostanie zamknięta o 4 nad ranem. Kto zamarudzi na trasie, lub kogo spotkają przygody, ten będzie miał wiele czasu na odpoczynek.

W czwartek, 12 kwietnia od godz. 8.30 rano zawodnicy ruszają na 165-kilometrowy etap 2. To już spore wyzwanie, ale do półmetka jeszcze daleko!

Następnego dnia, w piątek 13 kwietnia czeka na nich kolejny, 164-kilometrowy etap 3, który należy ukończyć przed 17.30.  Czemu tak wcześnie? Bo już na godzinę 20.00 wyznaczono start do 95-kilometrowego etapu 4, który znów będzie odbywał się w ciemnościach nocy. Kto nie podda się, tego w ostatni dzień, 14 kwietnia (sobota), czeka ostateczna rozgrywka – finałowy, 174-kilometrowy etap 5.

Off-roadowe bogactwo drawskiego poligonu w połączeniu z perfekcjonizmem MT Poland Team stworzyły rajd, który wszedł do pierwszej ligi Europy. Mamy powód do dumy! Z tym większą przyjemnością informujemy, że portal TERENOWO.PL został głównym partnerem medialnym maratonu MT Rally. Dołożymy starań, aby na naszej stronie w trakcie rajdu można było poczuć zapach drawskiego błota i usłyszeć ryk silników.
AreK