AŚ4x4 Baja Challenge – otwarte dla wszystkich

Do rajdu AŚ4x4 Baja Challenge został już tylko miesiąc. Lista startowa rozrosła się już do 45 pojazdów, wśród których rozpoznać można wiele znamienitych nazwisk. Organizator imprezy, Andrzej Derengowski, za naszym pośrednictwem (status patrona medialnego zobowiązuje!) chciałby poinformować wszystkich zawodników oraz tych, którzy jeszcze się zastanawiają, o nowych interesujących regulacjach.

Po pierwsze od samochodów  wszystkich klasy (T1, T2, TH) sędziowie nie będą wymagali posiadania zwężek na dolocie powietrza, które przewiduje regulamin FIA. Z silników będzie więc można zdjąć kaganiec.

Po drugie w zawodach nie będzie można startować na oponach typu Maxi Cross (kołkowych). Ten przepis powinien wyrównać szanse w klasach samochodowych.

Po trzecie – to rzecz rzadko spotykana – w rajdzie będzie można wystartować pojazdem NIEZAREJESTROWANYM (ale po wykupieniu ubezpieczenia OC). Otwiera to furtkę przed właścicielami przede wszystkim motocykli i quadów, jak i samochodów niezarejestrowanych (ale które spełniają warunki rejestracji, a tym samym mogą otrzymać OC). Rozwiązanie to jest możliwe, ponieważ rajd w całości odbywa się na terenie poligonu, poza drogami publicznymi. Obowiązkowe ubezpieczenie będzie można wykupić w bazie rajdu.
AK