Baja Gothica 2012 – długa majówka w terenie

Dokładnie za miesiąc zawody Baja Gothica zainaugurują cykl rajdów Gothic Rally, których przygotowaniem zajmują się Andrzej Derengowski i Grzesiek Wasilewski. 400-kilometrowa trasa nieopodal Koronowa pozwoli zawodnikom najeździć się do syta w okresie długiego weekendu majowego.

Baja Gothica odbędzie się w dniach 4-6 maja w Koronowie. Jak informują organizatorzy, rozpoczynający przygodę z rajdami off-roadowymi mogą liczyć na czytelny roadbook, a dla startujących pojazdami seryjnymi przygotowano specjalną trasę turystyczną. Nie zawiodą się też entuzjaści twardej sportowej rywalizacji. Na wszystkich uczestników czeka w sumie 400-kilometrowa trasa podzielona na piątkowy etap nocny, najdłuższy odcinek sobotni i ostatni etap rozgrywany w niedzielę. Baza całego wydarzenia zlokalizowana będzie w Pieczyskach nieopodal Koronowa, gdzie - jeśli się nie startuje - można przyjechać i obserwować zmagania zawodników.

– Od 1998 roku zajmuję się off-roadem, a od 14 lat organizuję zawodowo międzynarodowe rajdy cross country, od Transgothica, przez Baja Challenge, po najbliższy Baja Gothica – mówi Andrzej Derengowski. – Wiedza, którą nasz zespół zdobył przez te wszystkie lata, pozwala na skupienie się na najważniejszych kwestiach, realizowanie pasji, zapewnianie komfortowych warunków uczestnictwa i sprawnej obsługi. Nie można jednak spocząć na laurach. Każda kolejna edycja wymaga od nas coraz więcej przygotowań. Chcemy oferować takie atrakcje, by warto było do nas wracać.

Szczegóły imprezy i formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie www.bajagothica.com. Na liście startowej znajduje się już 35 załóg, w tym tak rozpoznawalne nazwiska jak Wojtek Tolak, Damian Baron czy Per Bertelsen.
AK, fot. Ryszard Gornowicz

Terenowo180Portal TERENOWO.PL jest patronem medialnym rajdów cyklu Gothic Rally