Baja Gothica 2012 – reklama dźwignią off-roadu. Start już w ten weekend

Na liście zgłoszeń do pierwszego rajdu z cyklu trzech imprez cross country GOTHIC RALLY jest już prawie 60 załóg reprezentujących różne klasy pojazdów. Są wśród nich zawodnicy z Belgii i Danii. Zostało zaledwie parę dni do startu, ale lista startowa wciąż jest otwarta dla chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Malownicze tereny wokół Zalewu Koronowskiego zadowolą nie tylko żądnych dobrych wyników pasjonatów ścigania, ale również wrażliwych na piękno przyrody turystów, którzy mają ochotę na przejażdżkę po lesie na kilkusetkilometrowej trasie rajdu. Team ORE, czyli Andrzej Derengowski i Grzesgorz Wasilewski, zaliczył już ostatnią prostą, zamykając tworzenie trasy. Przy tej okazji powstał nawet most na rzece, łączący odcinki specjalne!

targi_off_road_antwerpia_2012Ostatnie tygodnie przyniosły zwiększone zainteresowanie rajdem, co odbiło się na zapisach szczególnie w klasach  open i wśród użytkowników motocykli. Producent pozyskał szereg nowych partnerów do projektów, między innymi: RAFFI.PL oraz Auto Gaz Technik, które będą odpowiadać za techniczne aspekty rajdu.

W tym samym czasie w belgijskiej Antwerpii, podczas pierwszej i mocno obleganej edycji Targów OFFROAD&ADVENTURE WORLD odbywała się promocja rajdów GOTHIC RALLY. Stoisko nawiązywało do piękna polskiej przyrody, za pomocą setek kilogramów kory i aranżacji z brzóz. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta off-road  zachęcająca do zapoznania się z turystycznymi walorami Polski.

Trwają zapisy także na kolejny, drugi w tym sezonie rajd ORE - Baja Challenge. W pierwszych dniach czerwca w Czarnem w woj. pomorskim zawodników czeka dynamiczna jazda po 33 kilometrowej pętli cross-country. Więcej na www.bajachallenge.pl.
AK