III etap Transgothica Maraton 2013 - każda sekunda jest droga

W okolicach Czarnego trwają zmagania zawodników startujących w maratonie Transgothica 2013. W poniedziałek ich zadaniem było pokonanie blisko 200 km oesowych.

Do mety jeszcze daleko (prawie 500 km), ale – jak to w maratonie – wszyscy starają się nie tracić czasu, bo o końcowym sukcesie mogą zadecydować minuty, a nawet sekundy. W wielu klasach losy zwycięstwa nie są jeszcze rozstrzygnięte.

W klasie motocykli zażarcie rywalizują Michał Żukowski i Dominik Bartelak. Różnica między nimi wynosi zaledwie 5 min. Niedużą przewagę nad rywalami mają również liderzy klasy Otwartej - Marek Perek i Marcin Michalak, do których niecałe 8 min. traci krakowska załoga Dariusz Jedliński – Piotr Oskwarek. O trzecie miejsce rywalizują obecnie Sebastian Ciuła w Vitarze, Jacek Kozakiewicz w Gracie 2, Jacek Iskra w Zordragu, Paweł Kado – też w Gracie 2. Nieco większą stratę odnotowuje Sławomir Jabłoński, ale w czasie ostatnich dwóch dni wiele się jeszcze może wydarzyć.

Pozostałe trzy klasy mają nieco skromniejszą obsadę, a przez to różnice między zawodnikami są wyraźniejsze. W Q4K prowadzi Piotr Jędrzejewski, w Serii – Łukasz i Sebastian Kotulscy, a w Sport – zagraniczna załoga Rienst-Evert.
MM