Off-roadowa husaria - zaproszenie na Baja Gothica 2010

Toruń znany w świecie z imprez żużlowych już niedługo stanie się areną kolejnych motoryzacyjnych  wydarzeń. Już za miesiąc zapraszamy na wielkie święto pasjonatów  dwóch i czterech kółek, także tych z napędem 4x4.

BAJA GOTHICA 2010 dla miłośników jazdy offroad będzie wyścigiem w stylu rajdu Paryż-Dakar po piaszczystych wydmach, organizowanym przez Motorowy Klub Mundurowy Rzeczypospolitej Polskiej przy wsparciu marki Red Bull.

Wyścig będzie się odbywał w dniach 24 i 25 kwietnia (sobota, niedziela). Zapraszamy widzów na sobotni prolog na terenie Aeroklubu Toruńskiego. Rajd będzie relacjonowany przez Eurosport.pl, Terenowo.pl, Auto Świat, ATV POLSKA, Ścigacz.pl, h31.pl, Highspeed.

W tym samym czasie i nieomal miejscu na terenie obiektu Coloseum Motosport zostaną rozegrane wyścigi rallycrosowe - Puchar Metropolii, z udziałem zarówno zawodowców jak i amatorów oraz wyścigi motocyklowe - Coloseum Supercross, zorganizowane na pierwszym i jedynym torze do Supercrossu w Polsce.

Łącznie w wyścigach weźmie udział 350 zawodników. Oprócz ww. wyścigów odbędą się liczne pokazy m.in. stunt moto - pokaz ekstremalnej jazdy na motocyklach w wykonaniu profesjonalnej grupy. Swoją obecność na imprezie potwierdziły salony większości marek samochodowych oraz firmy z akcesoriami tuningowymi oraz car-audio. Aby zapewnić szerszą widownię podpisane są umowy transmisyjne z  oddziałem TVP w Bydgoszczy i  TV TRWAM.

Relacje sportowe z odbywających się zawodów przeprowadzać będzie regionalne radio GRA oraz prasa ogólnopolska m.in. Świat Motocykli, Logo, Smart i prasa lokalna  Teraz Toruń,  City Toruń,  City Bydgoszcz.
Patronami honorowymi Pucharu Metropolii  są:
- Wojewoda Kujawsko-Pomorski
- Przewodniczący Rady Miasta Torunia
- Prezydent Miasta Bydgoszczy

Text: Viola Derengowska