Transgothica Maraton 2009 - harmonogram opisowy

Aż 900 kilometrów odcinków specjalnych przygotowali dla zawodników organizatorzy TRANSGOTHICA MARATON. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę 12 września, a zwycięzcę rajdu poznamy w piątek 18 września. Na rajdzie reprezentowanych będzie 7 narodowści, a najmocniejsze ekipy, obok Polaków, wystawiają Duńczycy i Niemcy. Poznajcie szczegóły zbliżającego się rajdu.

TRANSGOTHICA W CYFRACH:

900 km odcinków specjalnych

330 km dojazdów

730 minut prób technicznych

100 stanowisk sędziowskich

50 stanowisk obserwacyjnych

42 stanowiska ratownicze

6 stref serwisowych

3 campy

1896 informacji nawigacyjnych

7 reprezentacji narodowości europejskich wśród uczestników i obserwatorów

HARMONOGRAM OPISOWY TRANSGOTHICA 2009

SOBOTA 12.09.09 - 12.00 -17.00 – ELGISZEWO / GOLUB DOBRZYŃ
Prolog ustalający kolejność startu do maratonu zostanie rozegrany na żwirowni w Elgiszewie w sąsiedztwie osady Karbówko. Kilka pętli będzie atrakcją dla obserwatorów i gości. Przebieg prologu będzie komentował dla widzów Mistrz Europy – najbardziej utytułowany polski zawodnik – pan Maciej Wisławski. Podczas prologu wielokrotnie będziemy obserwować bezpośrednie pojedynki między załogami. Będzie to wyścig dla wszystkich klas na jednej trasie.

NIEDZIELA 13.09.09 –11.00 – 13.00 – 14.00 – 18.00 TORUŃ
O godzinie 11.00 samochody uczestników pojawią się na Rynku Nowomiejskim, gdzie zaprezentują się zainteresowanym obok atrakcji przygotowanych przez toruńską szkołę bezpiecznej jazdy oraz przez lokalną organizację turystyczną.
O godzinie 13.00 spodziewamy się uroczystego startu pierwszej załogi w obecności pana prezydenta miasta.
Etap pierwszy to odcinek ok. 140 km przygotowany na piaszczystym, typowo pustynnym podłożu.

PONIEDZIAŁEK 14.09.09 ELGISZEWO – ELGISZEWO
Drugi etap maratonu to typowe wyzwanie nawigacyjno-techniczne. Przed uczestnikami do pokonania będą trzy odcinki o zróżnicowanym stopniu trudności i długości trasy:
Odcinek 1 – o długości ok. 35 km: drogi leśne, kręte krótkie odcinki do pokonania wg notatek nawigacyjnych, kilka technicznych przepraw.
Odcinek 2 – o długości ok. 45 km: drogi leśne, jazda wg notatek nawigacyjnych
Odcinek 3 – o długości ok. 100 km: długi odcinek po drogach leśnych. Dla grupy trophy przygotowano spektakularną przeprawę wodną wymagającą precyzyjnego wyboru toru jazdy. Grząski grunt i głazy w wodzie mogą zatrzymać niejedną załogę.
Drogi leśne do pokonania wg notatek nawigacyjnych.

WTOREK 15.09.09 ELGISZEWO – KORONOWO

Etap wtorkowy to w żargonie offroad tzw. Hannibal, czyli długi i bardzo wyczerpujący przejazd – jednocześnie będący transferem do kolejnej bazy w gościnnym Koronowie.
Etap składa się z trzech odcinków i zakończy się dla wielu po północy.
Odcinek 1 – o długości ok. 110 km: początek tego odcinka to pustynny przejazd po sypkim piachu, następnie kilka podjazdów, zjazdów i trawersów. Nawigacja wg notatek. Jazda po drogach leśnych.
Odcinek 2 – o długości ok. 60 km: przejazd po drogach leśnych z przeszkodami typu podjazdy i zjazdy.
Odcinek 3 – o długości ok. 70 km: urozmaicony przejazd z przeszkodami błotnymi po drogach leśnych oraz przejazd przez próbę techniczną typu trial.

ŚRODA 16.09.09 KORONOWO – KORONOWO

Krajobrazowy etap bardzo atrakcyjny widokowo - na tym etapie przygotowaliśmy kilka prób błotnych oraz trawers dla grupy trophy. Jest to krótki etap po długim transferze do Koronowa. W drodze powrotnej na uczestników czeka niespodzianka – przeprawa promowa przez Zalew Koronowski.
Odcinek – o długości ok. 70 km

CZWARTEK 17.09.09 KORONOWO – BYTÓW

Kolejny etap transferowy do Bytowa będzie dużym wyzwaniem dla zmęczonych już zawodników i innych uczestników. Północna Transgothica powita nas trudnymi przeszkodami i długimi odcinkami:
Odcinek 1 – o długości ok. 120 km: jeden z najdłuższych odcinków maratonu będzie zawierał kilka prób technicznych typu zjazd/podjazd oraz kilka przepraw błotnych.  
Dla grupy cross country przygotowano przejazd przez bród.
Odcinek 2 – o długości ok. 120 km: urozmaicony teren i kilka prób technicznych które są przygotowane dla grupy trophy przeplątają się z jazdą wg notatek nawigacyjnych dla obu grup.

PIĄTEK 18.09.09 BYTÓW - BYTÓW
Ostatni etap jest urozmaicony kilkoma przeszkodami wodnymi, które pozwolą na ostateczne wyłonienie zwycięzcy w grupie trophy. Przeszkody będą wymagały szczególnej uwagi ze strony pilotów.
Odcinek 1 – o długości ok. 40 km
Odcinek 2 – o długości ok. 30 km
Koniec ostatniego odcinka to spektakularny trawers dla grupy trophy.