Wystartowała Transgothica Maratona 2012. Wyniki prologu

Na poligonie w Bornym Sulinowie rozpoczęła się dziś jedna z najważniejszych imprez off-roadowych w naszym kraju – Transgothica Maraton 2012, której mamy przyjemność patronować. Ostatecznie w zawodach bierze udział ponad pół setki maszyn, w tym liczna reprezentacja off-roaderów z krajów Beneluxu. 

Pogoda - jak to we wrześniu - jest mocno off-roadowa. Rano padał jeszcze deszcz i dopiero koło południa zaczęło przezierać słońce. W ramach rozgrzewki przed 4-dniowymi zmaganiami zawodnicy wystartowali w krótkim prologu. O godzinie 14 rozpoczął się pierwszy etap.

Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Prolog w klasie samochodów zwyciężył Jacek Kozakiewicz w Toyocie, a kilka sekund za nim finiszował Alfred Van Gelder – zwycięzca m.in. Baja Challenge 2011. W zawodach udział biorą m.in. Robert Kufel (tym razem za kierownicą Nissana, którym startował w Baja Poland), Hubert Odejewski (który powraca po dłuższej przerwie), Tomasz Gołka w Cobrze, Jurek Bodzioch w Adeli, Jacek Iskra w Zordragu, rajdowy duet Matkowskich w Pokraku i wiele innych mocnych załóg.

W klasie motocykli i quadów w szranki stanęli m.in. Sławek i Bartek Białobrzescy, Piotr Zeszuta, Sławek Wajdzik i Remek Klein. Prolog zwyciężył Piotr Więckowski wśród motocyklistów i Kamil Wiśniewski wśród quadowców.
AK

TG2012_prolog_1 TG2012_prolog_2