Zmierz się z najlepszymi – już za 2 tygodnie startuje Baja Challenge 2012

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja rajdu Baja Challenge, która odbędzie się na początku czerwca (1-3.06.2012) w miejscowości Czarne w województwie pomorskim. Na liście startowej znajduje się już ponad 50 zawodników, wśród nich zawodnicy z Belgii i Danii, a także zwycięzcy BAJA 300 Mitteldeutschland: Wojciech Tolak i Maciej Szurkowski oraz Jurek Bodzioch i Grzegorz Musiał.

Baja Challenge to międzynarodowy rajd cross-country stworzony dla pasjonatów jazdy off road - kierowców motocykli, kierowców quadów, UTV i oczywiście załóg samochodowych. Łączna trasa rajdu wynosi 350 km i posiada różnorodną nawierzchnię: od szerokich piaszczystych pasów czołgowych, poprzez krótkie dukty leśne, aż po długie i twarde proste. Organizatorzy już od kilku tygodni pracują nad uatrakcyjnieniem zeszłorocznej trasy. Dodana została efektowna i szybka prosta, a widowiskowe czołgówki są gładzone i poszerzane przez ciężkie, wojskowe spychacze, tworząc jeszcze więcej miejsca do wyprzedzania. Warunki pustynne poligonu w Czarnem to cecha charakterystyczna tego rajdu, na którym dobrze poczują się ci, którzy radzą sobie z piaszczystymi muldami. Właściwie ustawione zawieszenia i odpowiedni wybór opon może mieć duży wpływ na końcowy wynik zawodów. Wiele osób zapamiętało dramaturgię przebiegu wyścigu podczas zeszłorocznej edycji rajdu - awarie na trasie zmieniały klasyfikację co klika minut.

Wyścig potrwa dwa dni i podzielony będzie na dwa etapy. Każdego dnia zawodnicy pięciokrotnie pokonają pętlę o długości 35 km
, poruszając się według notatek nawigacyjnych, których urozmaiceniem będzie nawigacja na azymut. Kilkukrotny przejazd tą samą pętlą powinien zachęcić wszystkich, którzy nie używają przewijarek do roadbooka. Ponadto w rajdzie mogą wziąć udział pojazdy niezarejestrowane, ponieważ trasa odbędzie się poza drogami publicznymi. Organizatorzy przewidzieli możliwość zjazdu do strefy serwisowej podczas trwania wyścigu.

W rajdzie będzie można zmierzyć się z triumfatorami BAJA 300 Mitteldeutschland – załogami: Wojciech Tolak/Maciej Szurkowski oraz Jurek Bodzioch/Grzegorz Musiał. Przypominamy, że załogi wygrały również ex aequo tegoroczną Baja Gothica, w której pilotem drugiego kierowcy była Dominika Odejewska. Na liście startowej aż roi się od znakomitych nazwisk - m.in. Pawła Oleszczaka, Roberta Kufla czy Alfreda van Geldera.
 
Zapisy wciąż są otwarte - przyjmowanie zgłoszeń odbywa się poprzez stronę http://gothicrally.pl/challenge/index.php
MM
Terenowo180Portal TERENOWO.PL jest patronem medialnym Baja Challenge 2012