Expedycja Kaszubia – reaktywacja w nowej formule

Minęło już prawie 10 lat od czasów ostatniej edycji Expedycji Kaszubia – ekstremalnego rajdu organizowanego na Kaszubach, na który zjeżdżali czołowi off-roaderzy z Polski i zagranicy. W tym roku doczekaliśmy się powrótu Expedycji, która jednak będzie odbywała się w zupełnie odmiennej formule.

ZOBACZ TAKŻE: Scandinavian Airlines - VI Expedycja Kaszubia 2003

- Nowa Expedycja Kaszubia z założenia ma mieć charakter przygody terenowej, dlatego pozbawiona jest typowej rywalizacji, plombowania kart drogowych, szybkiej jazdy na trasie i niezdrowych emocj – mówi Adam Sas, organizator imprezy. -  Ma być to mile spędzony czas na jeździe bezdrożami, próbach terenowych, często trudnych technicznie i wymagających więcej umiejętności niż ciężkiego sprzętu a także integracji offroadowców.

Trasa imprezy, która odbędzie się 25 czerwca, liczy ponad 100 km i wiedzie w większości po drogach nieutwardzonych. - Cała trasa została przejechana fabrycznym Land Cruiserem, więc nie ma co spodziewać się przeprawy na trasie – mówi Sas. - No chyba, że spadnie deszcz. W trudniejszych miejscach rozrysowaliśmy dwa objazdy.  Pierwszy na górzystych łąkach Perlina, gdzie, jeśli spadnie deszcz, będzie ślisko i niebezpiecznie na trawersach oraz stromych podjazdach. Drugie miejsce posiadające objazd to zapomniane torowisko, po którym poruszać się będą uczestnicy Kaszubi.

Próby terenowe z pieczątkami rozmieszczone zostały w trzech grupach.  Po pierwsze stemple trzeba będzie się powspinać - samochodem lub pieszo. Druga grupa pieczątek zlokalizowana będzie na niedużym poligonie klubu Militarni Gniewino, gdzie uczestnicy napotkają gliniaste podłoże i głębokie kałuże poczołgowe. Kolejne, trzecie nagromadzenie pieczątek i ich największa liczba znajduje się w bezpośredniej bliskości bazy imprezy, gdzie na uczestników czekają atrakcje  w rodzaju czarnych, głębokich torfowisk, trawersy obrośnięte chaszczami oraz piaskowe podjazdy. Ponadto w bazie imprezy położonej na kilkudziesięciohektarowym terenie będzie można zmagać się z wieloma przeszkodami, które nie zostały oznaczone stemplami. Organizatorzy przygotowali dwie nagrody: Fair Play oraz dla największego pechowca.
MM

22 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.