II etap Dakar 2022. Domżała i Marton walczyli z awarią

Aron Domżała i Maciej Marton, którzy otwierali w poniedziałek stawkę w klasie T4 mieli przed sobą trudne wyzwanie. Przed ponad 100km trzymali na dystans pędzących za nimi rywali, ale problemy z mocą, a następnie uszkodzenie zawieszenia sprawiły, że polski duet stracił 40 minut i zakończył etap na 18. pozycji.

Na poniedziałek organizator zapowiadał pierwsze długie pasma wydm, na których zazwyczaj Aron Domżała i Maciej Marton czują się jak ryby w wodzie. Tym razem było jednak inaczej. - Rozpoczęliśmy całkiem nieźle. Mieliśmy jednak niewielkie problemy z dyfrem, który bardzo hałasował i przez niego traciliśmy moc w grząskich partiach – relacjonował kierowca.

Nieco wolniejsze tempo sprawiło, że biało-czerwoną załogę Can-Am Factory South Racing dogonił wicelider, Amerykanin Austin Jones. – Walczyliśmy z nim, potem próbowaliśmy trzymać się tuż za nim, ale samochód niestety tego nie wytrzymał. Na wydmach urwała się przednia zwrotnica i tylna półoś. Naprawa zajęła nam 40 minut. Kończymy więc dziś dzień w trochę słabszych humorach, ale nie jest źle. Walczymy dalej! – zapowiedział Domżała.

M12 4822

Austin Jones okazał się najszybszym zawodnikiem na trasie i został nowym liderem Rajdu Dakar. Trzeci czas uzyskał Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem, którzy wskoczyli również na podium w klasyfikacji generalnej. Trzecia z polskich załóg – Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec dojechali do mety z szóstym czasem i zajmują w klasyfikacji generalnej ósmą pozycję. Aron Domżała i Maciej Marton zajmują obecnie szóstą lokatę.

Wyniki II etapu:
1. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) 4:11.55
2. Rodrigo Luppi de Oliveira/Maykel Justo (BRA) +0.24
3. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +3.26

6. Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec (POL) +8.06
18. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +40.57

Klasyfikacja T4:
1. Austin Jones/Gustavo Gugelmin (USA/BRA) 8:51.19
2. Rodrigo Luppi de Oliveira/Maykel Justo (BRA) +2.28
3. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (POL) +6.39

6. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +38.59
8. Marek Goczał/Łukasz Łaskawiec (POL) +1:09.16