II Zlot Suzuki 4x4, czyli turystyczna Pomerania

Wyprawa Pomerania to dwudniowy zlot dla terenowych Suzuk, który pzred tygodniem odbył się w formie wyprawy terenowej na Pomorzu Zachodnim. Forma wyprawy i wspólna jazda w kolumnie miały pokazać to co w off-roadzie najpiękniejsze - wspólne spędzanie czasu na łonie przyrody z ulubionymi Suzukami przy boku.

W natłoku imprez o dużym stopniu trudności, gdzie terenowe Suzuki zdobywają zazwyczaj bardzo wysokie lokaty, jak i dalekich wypraw, w których te nieduże terenówki nie pojawiają się niestety zbyt często, imprezy Suzukowców mają być miejscem spotkań miłośników marki, dla których jazda Suzuką w prawdziwym terenie jest kwintesencją spędzania wolnego czasu.

Tak było i tym razem. Zachodnie Pomorze to ogromne przestrzenie, mnóstwo nieutwardzonych, ale dostępnych dla aut terenowych dróg, piękne widoki oraz naturalne przeszkody terenowe. Sama wyprawa liczyła blisko 350 kilometrów jazdy bezdrożami.

Dzięki lokalizacji bazy imprezy w okolicach Drawska Pomorskiego, podczas dwóch dni jazdy w terenie udało się odkryć uroki Pojezierza Drawskiego, fortyfikacje Wału Pomorskiego, ale także poligon wojskowy w Bornym Sulinowie wraz z jego zabytkowymi już fortyfikacjami czy opuszczonym miastem – Kłominem.  

Drawsko Pomorskie było dla Suzukowców okazją do sprawdzenia swoich możliwości w miejscach, gdzie na co dzień trenują i startują najlepsi zawodnicy w Polsce.

- Jazda w terenie, atrakcje turystyczne, ale i przejazdy przeprawowe – taki był ten zlot i mam nadzieję takie też będą one w przyszłości. Szkoda tylko, że w sobotę nie padał deszcz – może mniej by się kurzyło – mówił Paweł, pilot jednej z Grand Vitar.

- Imprezy jak i cała działalność Suzukowcy.pl to przede wszystkim integracja – mówił Krzysztof Czajkowski, twórca Suzukowcy.pl. - Z niektórymi członkami naszej społeczności znamy się wiele lat, niektórzy dopiero do nas dołączyli. Staramy się tworzyć miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, zarówno na co dzień w internecie jak i podczas naszym imprez. Dwa lata działalności dały nam mnóstwo wspaniałych znajomości, ale także partnerów, którzy wspierają nas w tych hobbystycznych działaniach.

Kolejna impreza Suzukowcy.pl  planowana jest w czerwcu – już wkrótce więcej informacji znajdzie się na www.suzukowcy.pl oraz na www.facebook.com/suzukowcy
MM

Impreza odbyła się przy współpracy firm: STAG - producentowi i dystrybutorowi systemów i instalacji autogaz LPG, Rayo4x4.pl - sklepowi i serwisowi z częściami i akcesoriami wyprawowymi, Penrite.pl - dostawcy olejów i płynów eksploatacyjnych, Elast-pol.pl - producentowi poliuretanowych elementów zawieszenia, Iron-Tech Offroad Accessories - producentowi elementów tuningowych do terenowych Suzuk, Mudmaster.pl - sklepowi z częściami zamiennymi i akcesoriami tuningowymi 4×4.