Kanikuła z adrenalin(k)ą

Nadszedł czas planowania wakacji i urlopów. Adrenalinka.pl zaprasza na trzy wspaniałe wyprawy wiodące przez tereny Polski oraz jej najbliższych sąsiadów.

Wakacje z Adrenalinką rozpoczynają się 10 lipca na Białorusi. Tym razem uczestnicy ekskursji podążać będą zupełnie nową trasą wiodącą wzdłuż południowej granicy Białorusi z Ukrainą. Wyprawa ma charakter towarzysko-terenowy, a jazda odbywa się w kolumnie. Na liczącym ponad 1100 km roadbooku znajdzie się wiele przeszkód terenowych, a także spora ilość zabytków i ciekawych przyrodniczo miejsc. Ekspedycja TransBiałoruś południe możliwa jest do pokonania również samochodem seryjnym typu SUV. Wszystkie trudne miejsca mają bowiem objazdy, a liczyć się będzie przede wszystkim atmosfera wspólnego podróżowania. TransBiałoruś stanowi wspaniałą okazję do poznania kraju i gościnności jego mieszkańców. Podczas tej wyprawy na pewno obalonych zostanie szereg mitów krążących w Polsce na temat Białorusi. W drodze powrotnej podróżnicy zahaczą o miejsca ważne dla Polaków m.in.. Grodno, Bohatyrowicze, Lidę i Wasiliszki.

Kolejną przygodą w terenie jest rozpoczynająca się 22 lipca wyprawa zatytułowana „39 zaginiony element, czyli off-road w Obwodzie Kaliningradzkim”. Wyprawa ta łączy w sobie elementy ekspedycji przeprawowej z prawdziwą letnią kanikułą. Po kilkunastu wymagających pasażach terenowych i zwiedzaniu pięknego Kaliningradu przyjdzie czas na prawdziwą labę na przepięknych plażach Morza Bałtyckiego. Unikatowa w skali europejskiej możliwość pokonania ponad 25 km odcinka po plaży stanowi nie lada gratkę dla rasowych off-roaderów. W drugiej części podróży po terytorium Obwodu Kaliningradzkiego zaplanowane jest zwiedzanie okolice Czerniachowska i Gusewa. Nie zabraknie włóczęgi 4x4 po lasach, a także dużej ilości atrakcji historycznych. Również i ta wyprawa możliwa jest do pokonania seryjnym samochodem typu SUV. Wyposażenie obowiązkowe to tylko sprawne CB radio, niezbędny sprzęt kempingowy i dobry humor.

Trzecią wakacyjną propozycją Adrenalinki jest kultowa już wyprawa TransPolonia. W 2012 roku odbędzie się już 12. edycja tej imprezy. Rozpoczynająca się 20 sierpnia Transpolonia to doskonała propozycja dla tych, którzy nie znają jeszcze polskiej ściany wschodniej. Etapy są długie, nawigacja trudna, a wieczory pełne wrażeń. Hasło „mkniemy” towarzyszy uczestnikom już od drugiego dnia, a zmieniający się jak w kalejdoskopie krajobraz i ludzie pozwalają zastanowić się nad tym jak mało znamy swój rodzinny kraj. Również i ta włóczęga możliwa jest do pokonania seryjnym samochodem z napędem na cztery łapy.

W czasie wszystkich wypraw uczestnikom towarzyszy przewodnik, a biuro Adrenalinki, jako pośrednik turystyczny, pomaga w załatwieniu wszelkich formalności wizowych oraz pozwoleń.

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa, zapisów oraz zaplanowanych tras znajdziecie na stronie: www.adrenalinka.pl  w zakładce wyprawy off-road.

text i foto: Marcin Francuz