LandFan 2014 - urodzinowe party

Z okazji 25-lecia istnienia modelu Discovery oraz 20-lecia modelu RR P-38, 20-21 września  2014r w miejscowości Kuklówka na Mazowszu, odbył się zlot miłośników marki Land Rover - LandFan 2014. Organizatorami spotkania była firma Campfan.pl  – wypożyczalnia wyprawowa oraz Szekla4x4.pl.

Na spotkaniu pojawiło się 90 Land Roverów, z czego na starcie stanęło 67 załóg.  40 wystartowało w klasie turystycznej, 27 w wyczynowej. Trasa turystyczna liczyła około 90 km i prowadziła po przepięknych terenach Mazowsza, wśród których uczestnicy mieli do znalezienia 14 fotopunktów. Mimo że trasa okazała się stosunkowo prosta i szybka, zawodnikom na mecie dopisywał humor i dobre samopoczucie. Niewyjeżdżeni kierowcy dla tzw. wisienki na torcie zaliczyli kilka pieczątek wyczynu.

Wspomniana klasa wyczynowa z kolei miała do zdobycia 30 fotopieczątek o różnym stopniu trudności. Trasa i próby okazały się kwintesencją offroadu – na zawodników czekały trawersy, zjazdy, podjazdy, głębokie koleiny i bezdenne torfowiska, w odmęty których tylko nieliczni odważyli się wtargnąć. Piloci i kierowcy brudni, zakurzeni, zabłoceni, walczyli do ostatnich minut, by zdobyć jak największą ilość pieczątek, co dowodzi, że skala trudności była na odpowiednim poziomie.

Po całym dniu walki w terenie, po godzinie 19:00 rozpoczął się program wieczorny, w którym głównym punktem były prelekcje z wypraw samochodami Land Rover. Pierwsza Leszka Rudnika o wyprawie do Gruzji, druga Adriana Dlaboga dotyczyła wyjazdu na Syberię, oraz trzecia Martina Urbańskiego na temat podróży po Afryce. Pomiędzy prelekcjami miały miejsce konkursy z wiedzy o marce Land Rover, jak i dotyczące odbytych już prelekcji – prawidłowe odpowiedzi nagradzane były oryginalnymi gadżetami Land Rover.

Po zakończeniu oficjalnej części sobotniego zlotu, obóz rozbrzmiewał śmiechem, śpiewem i dyskusjami zlotowiczów, którzy podzieleni w podgrupy grzali się przy ogniskach i degustowali różne wyroby własne oraz sponsorów.

W drugi dzień zlotu miały miejsce dwie próby – pierwsza dla klasy turystycznej polegająca na przejechaniu w jak najkrótszym czasie wyznaczonej trasy w alkogoglach, druga dla klasy wyczynowej, czyli zaliczenie błotnej pieczątki na czas.

Pokaz mocy oraz szybkości zademonstrowały dwa Tomcaty. Marcina Dekora zbudowany na bazie Defendera, oraz Grzegorza Bogusza z mostami portalowymi. Serca obu rajdówek to słynące z pięknego brzmienia benzynowe V8 Land Rovera.

W czasie trwania zlotu dostępne były liczne atrakcje dla uczestników. Land Serwis przeprowadzał darmową diagnostykę komputerową, oraz dokonywał niezbędnych napraw, dodatkowo wszyscy chętni mieli możliwość wyrobienia karty stałego klienta upoważniającej do zniżek i licznych promocji. Land Rover Polska udostępnił możliwość przetestowania w warunkach turystycznych najnowszego modelu Land Rover Discovery. O pociechy uczestników dbali animatorzy z Urodzinki.pl, organizując dla nich mnóstwo zabaw i konkursów.

Klasyfikacja poszczególnych klas i nagrody:

Klasa Turystyczna:
I miejsce: Krzysztof Bartnik i Monika Krzemińska – Land Rover Discovery I
Wyciągarka Dragon Winch wraz z torbą zawierająca akcesoria do wyciągarki Dragon Winch, akcesoria od Szekla4x4.pl
II miejsce: Rafał Wilk i Łukasz Tokarski – Land Rover Discovery I
Zderzak skrzynkowy HD MP4x4 Offroad Service, akcesoria od Szekla4x4.pl
III miejsce: Robert Kuszka i Zbigniew Jura - Land Rover Discovery I
Osłona przednich drążków HD MP4x4 Offroad Service, akcesoria od Szekla4x4.pl

Klasa Wyczynowa:
I miejsce: Mirosław Podgrudny i Daniel Jeszke – Land Rover Discovery I – 30 pieczątek zdobytych
Komplet osłon mostów MP4x4 Offroad Service, agregat prądotwórczy Dragon Winch, torba za akcesoriami do wyciągarki Dragon Winch, akcesoria od Szekla4x4.pl
II miejsce: Olaf Chłopek i Monika Chłopek – Land Rover Discovery I – 29 pieczątek zdobytych
Komplet amortyzatorów od MTM Profi, kompresor Dragon Winch, akcesoria od Szekla4x4.pl
III miejsce: Jacek Rosiak i Jakub Rosiak – Land Rover Discovery I – 28 pieczątek
Osłona mostu MP4x4 Offroad Service, akcesoria od Szekla4x4.pl

Nagrodę specjalną, kosz rozmaitości ufundowany przez Starą Pasiekę – Miód z Mościejewa, dla najbardziej licznej załogi otrzymali Dariusz Grzegory z żoną, którzy byli na zlocie z trójką dzieci.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali również pamiątkowe koszulki Dragon Winch.

Sponsorem głównym zlotu LandFan 2014 była firma Land Serwis – serwis i sprzedaż części w Wieliczce, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Patronat honorowy – Land Rover Polska.

Pozostali sponsorzy: Dragon Winch - producent wyciągarek, MP4x4 – producent akcesoriów off-road, MTM Profi, Maramuresz.com, Szczęsny Elektronika, Extremalne4x4.pl, Urodzinki.pl, producent Razowego Kwasu Chlebowego, DOLDEKOR, Autotu.

Roadbooki wydrukowała drukarnia internetowa PBMedia Sp. z o.o. - pbdruk.pl

Transport zapewniła firma Momimami - momitransport.pl

Patronem medialnym zlotu był LandLife, Terenowo.pl oraz Offroad.pl
MM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.