Majówka Land Serwisu 2014 - wzorcowo

Majówka ex definitione to czas (miło) spędzony w gronie przyjaciół i rodziny, poświęcony na rekreację, wypoczynek i konsumpcję łakoci. Zeszłoweekendowe spotkanie w Land Serwisie, na które przyjechało ponad 100 Land Roverów, można uznać za majówkę wzorcową.

Sukces tego typu spotkań w równym stopniu zależy od sprawności organizatora, jak i przychylności pogody, a ta choć rano postraszyła deszczem, później była nader łaskawa. W majowym słońcu każdy z zaplanowanych punktów programu zyskiwał na atrakcyjności. A co najważniejsze, dla każdego czekało coś miłego.

IMG_0013Zdeklarowani off-roaderzy mogli spróbować swych sił na próbach sportowych, zlokalizowanych w Wieliczce i Myślenicach. Dojazdówkę o długości 80 kilometrów poprowadzono wokół pięknego Jeziora Dobczyckiego. Na miejscu w Land Serwisie można było zlecić bezpłatny przegląd samochodu, dokonać zakupów w sklepie, a przede wszystkim obdyskutować ze znajomymi zmiany wprowadzone w aucie. Niejeden właściciel Land Rovera dumnie prezentował, co chował pod maską lub błotnikami. A kto pod wpływem atmosfery zapragnął wyruszyć w daleką wyprawę, mógł poczuć jej atmosferę podczas prezentacji multimedialnych.

IMG_0708Land Rover to jedna z ulubionych marek żołnierzy oraz innych służb mundurowych, dlatego na majówce nie mogło zabraknąć wojskowych grup rekonstrukcyjnych, współczesnych samurajów, kolorowej orkiestry dudziarskiej oraz dzielnych ratowników GOPR z labradorem, który nie bał się nawet zjechać w specjalnej uprzęży na linie.

Na majówce, gdy w powietrzu unosi się zapach grillowanych smakowitości, nikomu nigdzie się nie spieszy, jest czas na pogaduchy i wspomnienia. W Wieliczce najwięcej uciechy miały z pewnością dzieci, okupujące dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dużym powodzeniem cieszyły się również napełnione powietrzem kule, w których można było nawet spróbować chodzić po wodzie. Konkursy na najpiękniejszy rysunek Land Rovera,  dwumetrowy zając kicający wśród samochodów czy wreszcie jubileuszowy tort, który rozszedł się w mgnieniu oka wśród zgłodniałej dziatwy, to przykłady licznych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

IMG_0869Gwoździem programu Majówki był jak dla mnie fenomenalny pokaz akrobacji, który przygotował Maciej Żarnowski, członek polskiej kadry narodowej w modelarstwie lotniczym. Dzięki jego umiejętnościom dowiedzieliśmy się między innymi, że w razie awarii kosiarki trawę pod domem można równie dobrze ścinać zdalnie sterowanym śmigłowcem. To był prawdziwy majstersztyk pilotażu!

Dobrze się dzieje, że oprócz ekstremalnych rajdów przeprawowych, maratonów cross-country i wypraw w dalekie krainy auta terenowe uczestniczą również w zlotach i imprezach takich jak Majówka, dowodząc, że ich przeznaczeniem jest nie tylko wyczyn, ale również codzienne, czy rekreacyjne wyjazdy. Off-roaderzy to nie tylko nadludzie pędzący 150 km/h po pustyni czy nurkujący po uszy w błocie. Ale off-roaderzy to także rodziny z maluchami, które... uczą się raczkować po trawersie o nachyleniu 45 stopni.

Text i foto: Arek Kwiecień / Sigma Pro

tabela_czasow_majowka_2014_mini

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.