Maroko 2010 - wyprawa do Wrót Afryki z Actifun.pl (artykuł promocyjny)

październik 12, 2010
Samochody terenowe to pasja większości osób czytających ten portal. Wszyscy wspominamy zmagania w legendarnym Camel Trophy oraz śledzimy poczynania czołówki światowego off-roadu w kolejnych edycjach rajdu Dakar, marząc o przeżyciu podobnej przygody. Dla wielu z nas, „terenówka“ jest czymś więcej niż wyłącznie pasją motoryzacyjną. Jest to przepustka do innego świata – klucz, który pomoże nam otworzyć drzwi do niedostępnych do tej pory przygód.

Klucz do przygody
Al-Maghrib po arabsku oznacza Maroko, ale również ziemie leżące na zachodzie. To właśnie dzięki swojemu unikalnemu położeniu, bliskości Europy, a jednocześnie silnemu zakorzenieniu w kulturze czarnego lądu, kraj ten nazywany jest „Wrotami Afryki“. Jest to idealne miejsce aby rozpocząć swoją przygodę na tym kontynencie.

Actifun_2Maroko od Hiszpanii dzieli jedynie 14 km wód cieśniny Gibraltarskiej. Po przebyciu tego krótkiego dystansu znajdziemy się już w zupełnie innym, egzotycznym świecie. Maroko oszałamia ilością doznań. Gwarne, kolorowe ulice, czarujące, baśniowe wręcz bazary i upajające zapachy nieznanych przypraw.

Do przejechania przez Wrota Afryki i wzięcia udziału w wymarzonej wyprawie w stylu Camel Trophy zaprasza ActiFun.pl, firma która specjalizuje się organizacji tego typu przedsięwzięć. Dzięki doświadczeniu podróżników, doskonałej znajomości tematyki off-roadu i szerokiemu zapleczu technicznemu propozycja ActiFun jest bardzo atrakcyjna. Wyprawa do Maroka, zaplanowana w dwóch turach (25.10 -2.11.2010 i 4.11 - 12.11.2010) ma na celu odwiedzenie najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych regionów tego kraju. Podstawowym założeniem organizatorów jest zapewnienie uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Dlatego właśnie, trasa wytyczona została przez różnorodne krajobrazy oraz miejsca, niezbędne aby choć w części poznać ten fascynujący kraj.

W ciągu zaplanowanych 9 dni wyprawy, uczestnicy przejeżdżając 1500 kilometrów afrykańskich dróg i bezdroży, będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć najpopularniejsze atrakcje turystyczne tego kraju oraz zobaczyć te niedostępne dla przeciętnego podróżnika. Trasa wiedzie przez starożytny Fez i Marrakesz, planowana jest przeprawa przez Góry Atlas oraz kamienistą pustynię Hamada. Uczestnicy zobaczą również groźne, skalne ściany wąwozu Todra i ponad 100 metrowe, wspaniałe wodospady Cascades d'Ouzoud. Atmosfera jak podczas Camel Trophy i noclegi organizowane w obozowiskach pod rozgwieżdżonym niebem pustyni, pozwolą poczuć prawdziwą przygodę, a przy ognisku będzie można poznać lokalne legendy oraz wymienić się ciekawymi doświadczeniami. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się w sytuacjach, które zapadną im w pamięć na długie lata.

Więcej informacji na temat wypraw do Maroka organizowanych przez ActiFun, znajda państwo na www.actifun.pl.