Peugeot 2008 DKR16 - piękna bestia

Peugeot ujawnił ostatnią tajemnicę, którą skrywał przed startem rajdu Dakar 2016. Dziś prezentujemy Wam ostateczny wygląd Peugeota 2008 DKR, którym w styczniu na argentyńskie i boliwijskie trasy wyjadą Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz.

ZOBACZ TAKŻE: Peugeot 2008DKR16 - walka o tron | Dakar 2016. Sébastien Loeb dołącza do Dream Teamu Peugeot-Total

Po roku prac i testów w terenie nowy Peugeot stał się dłuższy, szerszy, niższy i szybszy od prototypu, który ścigał się w Dakarze 2015. Koła zapasowe umieszczono po bokach, uzyskując niżej położony środek ciężkości. Poprawiono kąty najazdu i zjazdu, a z podwójnie doładowanego silnika 3.0 V6 wygenerowano większą moc. Nowe barwy auta mają uwypuklić jego zalety, a zarazem wyeksponować głównych partnerów zespołu: firmy Red Bull, Total, Michelin, Sparco i oczywiście Peugeot.

Projektanci auta starali się podkreślić jego więzy rodzinne z seryjnym modelem Peugeota 2008. Pewne podobieństwa można dostrzec, ale w nowym malowaniu auto bardziej przypomina nam... mistrzowskiego Volkswagena Race Touarega. Użyty schemat kolorystyczny ma podkreślać dynamikę i nieustraszoność pojazdu, przed którym postawiono jasno określony cel - zwycięstwo w Dakarze. W jego realizacji pomocny okazać się może dach pomalowany srebrną farbą, która ma skutecznie przeciwdziałać nagrzewaniu się kabiny wystawionej na działanie południowoamerykańskiego słońca.

- Jeśli nasz samochód jeździ tak dobrze jak wygląda, to z pewnością czeka nas rok pełen sukcesów - mówi Bruno Famin, szef Peugeot Sport. - Nowy wizerunek wywołuje wrażenie, że Peugeot 2008 DKR16 jest bardzo szybki... nawet, gdy stoi w miejscu. Na Dakarze trudno go będzie nie zauważyć - reszta zadania spoczywa na zespole.
MM

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.