RAYO'ÓWKA 2011 - GRECO OFF-ROAD FRIENDLY, czyli have a fun!

Off-roadowa integracja, bez ciśnienia. Pomysł takiej imprezy tlił się od dawna, aż pewnego dnia Kedek i Piorun podjęli decyzję – robimy!

Zbiórkę zarządzono w ostatni weekend maja, przed siedzibą RAYO OFF ROAD CENTRUM w Jelczu-Laskowicach. Pierwsze załogi stawiły się długo przed otwarciem biura imprezy. W sumie przyjechało 69 załóg, dla których przygotowano trasę turystyczną wg roadbooka z przygotowanymi po drodze OS-ami. Odcinki specjalne – trzy tory off-road o zróżnicowanej charakterystyce, które miały zaspokoić gusta każdego uczestnika – były przewidziane jako nieobowiązkowe.

Pierwszy OS charakteryzował się dużą różnorodnością przeszkód – nie zabrakło wody, błota, umiarkowanych zjazdów i podjazdów. Po jego zaliczeniu załogi ruszały w dalszą podróż wg roadbooka – trasa turystyczna liczyła niemal 40 km. Po drodze czekała niespodzianka. Uczestnicy Rayo’ówki do tej pory byli w posiadaniu tylko pierwszej części Roadbooka, drugą część należało zdobyć, przepływając w wyznaczonym miejscu łódką przez Starorzecze Odry, co dla niektórych nie było sprawą banalną, ku uciesze zgromadzonych „kibiców”. Zdobywcy kolejnych stron Roadbooka mogli udać się w dalszą cześć trasy, gdzie po drodze czekał na nich drugi OS – tym razem w otoczeniu piaskowni, tor o charakterze trialowym, dostarczał dużo widowiskowej zabawy.

Po piaskowni auta ruszały na ostatni odcinek trasy turystycznej, która prowadziła do bazy imprezy, a zarazem finałowego OS-u, który tym razem stworzony został do szybkiej jazdy na czas. Dodatkową atrakcją było strzelanie z replik broni ASG, zorganizowane przez ASG S.O.W.A. Team (dla chętnych możliwe było także strzelanie w pełnym umundurowaniu).

Po zakończeniu jazdy na uczestników czekało greckie jedzenie przygotowane przez ekipę GRECO. Impreza integracyjna – jak to zwykle bywa – trwała niemal do białego rana.
Piorun & Kedek

PS.
Na zakończenie chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i wspólną zabawę. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji imprezy oraz za pomoc okazaną w trakcie oraz po jej zakończeniu. Mamy nadzieję, że Wam się podobało i do zobaczenia, mamy nadzieję, na kolejnych edycjach.

Sponsorzy oraz organizatorzy imprezy:
RAYO OFF ROAD CENTRUM (www.rayo4x4.pl)
RESTAURACJE GRECO (www.grecja.pl)
GRALMARINE (www.gralmarine.com)
ASG S.O.W.A. (www.asgsowa.pl)