Winter Czelendż 2012 – landroverowo-quadowe pożegnanie zimy

W ubiegłym weekend w Łebie spotkali się właściciele Land Roverów oraz quadów przeprawowych. Na Winter Czeledż 2012 przybyło w sumie 80 maszyn, w tym pół setki terenówek zbudowanej pod okiem angielskiej królowej. Cel był jasny – pożegnać zimę i/lub przywitać nadciągającą wiosnę.

Trasa Winter Czeledż była pętlą o długości ponad 80 km z przewagą dojazdówek o charakterze turystycznym. Kto miał ochotę na zabawę, mógł wyszaleć się na kilku kilometrach trudnych odcinków przeprawowych.

Największą atrakcją imprezy był przede wszystkim długi przejazd plażą wschodnią w Łebie, która po nocnym sztormie miejscami była zalana i podmyta. Zadanie skutecznie utrudniały grube lodowe kry, które stały się naturalnym torem przeszkód. Za ich sprawą nawet na morskiej plaży wyciągarki miały co robić. Dla niewyżytych czekał dodatkowo sprawnościowy odcinek na czas na byłym lotnisku wojskowym.

- Od czterech edycji cel i charakter imprezy to integracja środowiska off-road skupionego wokół posiadaczy Land Roverów, a od niedawna - dla ubarwienia - również quadów przeprawowych – mówi organizator Tomek Staniszewski. - Całość zorganizowana zostałam przy wsparciu władz Łeby i fundatorów nagród - VB Leasing i Valvoline.

Sądząc po zdjęciach i zadowolonych minach zawodników, cel został osiągnięty: zima została pokonana, a przy okazji wszyscy się przy tym znakomicie bawili.
MM

Winter Czelendż 2012 - wyniki i przyznane nagrody:

Klasa sportowa (Land Rover)
1 miejsce, nagroda honorowa - Arcimowicz Waldemar, Piotr Lasocki - Disco 2
1 miejsce - Sławomir Chyrzyński, Wojciech Michałek - Disco 2
2 miejsce - Marcin Liwiński, Zbigniew Mularczyk - Disco 1
3 miejsce - Krzysztof Jatczak, Bartłomiej Jatczak - Disco 2

Klasa turystyczna (Land Rover)
1 miejsce - Marcin Pawełczyk, Joanna Gęsiarz - Disco 2
2 miejsce - Radosław Florczak, Izabela Florczak - Disco 4
3 miejsce - Artur Rowiński, Grzegorz - Disco 2

Klasa quad przeprawowy
1 miejsce - Łukasz Damps - Can Am
2 miejsce - Marcin Mierzwicki - Can Am
3 miejsce - Michał Kunikowski - Can Am

Nagrody fair-play

Jakub Ignatowski
Sławek Palicki